"Sadales tīkls": Elektroapgādes atjaunošana var aizņemt ilgāku laiku (1)

LETA
AS "Sadales tīkls" darbinieks atjauno elektroapgādi Jaunsātu pagastā, kur otrdienas vakarā plosījās vētra.
AS "Sadales tīkls" darbinieks atjauno elektroapgādi Jaunsātu pagastā, kur otrdienas vakarā plosījās vētra. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Patlaban elektroapgāde traucēta aptuveni 8000 AS "Sadales tīkls" klientu, visplašāk Madonas, Dobeles un Tukuma novadā, un tās atjaunošana var aizņemt ilgāku laiku, norāda "Sadales tīkla" pārstāvji.

Uzņēmums turpina darbu pie spēcīgā negaisa izraisīto elektrotīkla bojājumu novēršanas. Dabas stihija, kas ārkārtīgi spēcīgam vējam līdzi nesa arī zibeņošanu, lielgraudu krusu un lietu, ir radījusi ļoti plašus postījumus - otrdien pusdienlaikā visā Latvijas teritorijā joprojām reģistrēti ap 1000 bojājumi vai to pieteikumi no klientiem.

Elektroapgāde patlaban traucēta aptuveni 8000 klientiem Madonas, Dobeles un Tukuma novadā. Bojājumi ir sarežģīti, nereti ir apgrūtināta arī piekļuve bojājuma vietai, tāpēc elektroapgādes atjaunošana atsevišķos gadījumos var aizņemt būtiski ilgāku laiku, nekā ierasts ikdienā, norāda "Sadales tīkla" pārstāvji.

Uzņēmums turpina darbu pastiprinātā režīmā, visā Latvijā strādājot apmēram 350 elektromontieriem. Tuvākajā laikā viņiem pievienosies papildu darbinieki, kas pie bojājumu novēršanas strādāja arī aizvadītajā naktī.

Bojājumu skaits ir mainīgs, jo turpina pieaugt klientu pieteiktie bojājumi zemsprieguma tīklā.

"Sadales tīkla" tehniskais direktors Raimonds Skrebs uzsver, ka vakar aizvadīta viena no pēdējo gadu postošākajām vētrām, tāpēc bojājumi ir masveidīgi un to novēršana prasa ilgāku laiku. Uzņēmuma montieri dara visu iespējamo, lai elektroapgādi visiem klientiem atjaunotu iespējami drīzā laikā.

Lai arī laikapstākļi ir kļuvuši mierīgāki, "Sadales tīkls" uzsver, ka joprojām ir jāuzmanās elektroapgādes infrastruktūras tuvumā. Nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari, vai redzami pārrauti elektrolīnijas vadi. Par šādām bīstamām situācijām nekavējoties jāziņo, zvanot 112 vai pa "Sadales tīkla" bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Saskaņā ar meteorologu informāciju pirmdien aizvadīta viena no pēdējo gadu spēcīgākajām un postošākajām vētrām - vēja brāzmas Madonā sasniedza spēku 30 metri sekundē, bet Dobelē pat 33 metrus sekundē. Stiprais vējš, lielgraudu krusa un zibensizlādes radīja plašus postījumus un arī masveida elektroapgādes traucējumus. Lielākais vienlaikus atslēgto "Sadales tīkla" klientu skaits pirmdienas vakarā pārsniedza 42 000.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu