Šovakar ar gājienu Rīgā atzīmēs "gadadienu kopš viltotajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām"

LETA
Rīgas baltkrievu diasporas rīkotais gājiens no Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim, atzīmējot otro gadadienu kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām.
Rīgas baltkrievu diasporas rīkotais gājiens no Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim, atzīmējot otro gadadienu kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām. Foto: Paula Čurkste/LETA

Baltkrievu kopiena Latvijā šodien plkst.19 rīkos gājienu no Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim, atzīmējot trešo "gadadienu kopš viltotajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām" un vardarbīgās protestu apspiešanas, informēja biedrībā "FreeBelarus".

Latvijas baltkrievu apvienības "Supolka" rīkotajā gājienā piedalīsies baltkrievi, kuri pēc 2020.gada augusta protestiem sekojušā vardarbības viļņa raduši patvērumu Latvijā.

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš atbalsta baltkrievu pilsoniskās sabiedrības centienus dzīvot brīvā, demokrātiskā un eiropeiskā Baltkrievijā bez Krievijas dominances.

9.augusts pasludināts par starptautisko dienu solidaritātei ar Baltkrieviju. Šajā dienā baltkrievi visā pasaulē rīkos akcijas, lai pievērstu uzmanību situācijai Baltkrievijā, atbalstītu baltkrievu brīvprātīgos cīnītājus Ukrainā un palīdzētu politieslodzītajiem un viņu ģimenēm.

LETA jau rakstīja, ka saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 2020.gada 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko esot ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svjatlana Cihanouska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Cihanouska. Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu