Aptuveni 11 tūkstoši Krievijas pilsoņu iesnieguši nepieciešamos dokumentus ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
PMLP uzņemšana.
PMLP uzņemšana. Foto: Edijs Pālens/LETA

Līdz šim 11 033 Krievijas pilsoņi jau iesnieguši visus nepieciešamos dokumentus Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Imigrācijas likuma grozījumi paredz, ka tiem 25 316 Krievijas pilsoņiem, kuri pirms Krievijas pilsonības iegūšanas bijuši Latvijas pilsoņi vai Latvijas nepilsoņi un saņēmuši pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saskaņā ar Imigrācijas likumu, līdz šī gada 1.septembrim PMLP jāiesniedz dokumenti ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, tostarp arī apliecinājums par sekmīgi nokārtotu valsts valodas pārbaudi.

Tuvojoties 1.septembrim, pārvalde atgādina, ka dokumenti ir jāiesniedz savlaicīgi.

Ja uz personu nav attiecināmi valsts valodas pārbaudes izņēmumi, visus nepieciešamos dokumentus pārvaldē var iesniegt tikai tādā gadījumā, ja persona ir nokārtojusi valsts valodas pārbaudi. Dokumenti, kas tiks iesniegti bez apliecinājuma par sekmīgi nokārtotu valsts valodas pārbaudi, netiks reģistrēti.

Pat tad, ja uz personu attiecas valsts valodas pārbaudes izņēmums, visi pārējie dokumenti tāpat obligāti jāiesniedz pārvaldē līdz šī gada 1.septembrim.

Ja dokumenti netiks saņemti līdz šī gada 1. septembrim, no 2. septembra pastāvīgās uzturēšanās atļauja zaudēs spēku, uzturēšanās valstī kļūs nelikumīga un līdz 2023. gada 2.decembrim būs jāatstāj Latvijas teritorija.

Ja līdz 2023.gada 1.septembrim ir nesekmīgi kārtota valsts valodas pārbaude, un laikposmā līdz 2023. gada 30. novembrim ir noteikts atkārtotas valsts valodas pārbaudes laiks, pārvalde nav jāinformē par atkārtotās latviešu valodas pārbaudes datumu.

Vienlaikus svarīgi ņemt vērā, ka pēc sekmīgas atkārtotās valsts valodas pārbaudes nokārtošanas visi dokumenti pārvaldē jāiesniedz ne vēlāk kā līdz šī gada 31. decembrim.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu