"Suns" iemūžinās divu "septiņas vai mazāk sekundes" laikmeta leģendu kreklus

LETA
Amare Stademaijers
Amare Stademaijers Foto: AFP / Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Fīniksas "Suns" nākamajā sezonā iemūžinās Šona Mariona un Amare Stademaijera numurus, vēsta komanda.

"Suns" iemūžinās Mariona 31. un Stademaijera 32.numurus. Katram spēlētājam tiks veltīts savs svinīgais pasākums, kas norisināsies kādā no Fīniksas mājas spēlēm sezonas laikā.

Viņi kļūs par 16. un 17.spēlētāju "Suns" vēsturē, kuru numuri tiks iemūžināti.

Marions Fīniksas vienībā deviņu sezonu laikā no 1999. līdz 2008.gadam aizvadīja 660 spēles, kurās vidēji izcēlās ar 18,4 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un 1,9 pārtvertām piespēlēm.

Viņš ir komandas vēsturē piektais labākais punktu guvējs (12 134 punkti), otrais labākais cīņā zem groziem (6616 atlēkušās bumbas) un otrais pārtvertajās bumbās (1245 pārtvertas bumbas). Tāpat Marions laikā, kad pārstāvēja "Suns", četras reizes tika izraudzīts NBA Visu zvaigžņu spēlei.

Savukārt Stademaijers Fīniksā pavadīja astoņas sezonas no 2002. līdz 2010.gadam un 516 aizvadītajās spēlēs caurmērā guva 21,4 punktus, izcīnīja 8,9 atlēkušās bumbas un bloķēja 1,4 metienus.

Savā pirmajā sezonā "Suns" rindās Stademaijers saņēma NBA labākā jaunā spēlētāja balvu, bet nākamajās sezonās piecas reizes piedalījās NBA Visu zvaigžņu spēlē.

Abi spēlētāji bija svarīga daļa Maika D'Antoni revolucionārās "septiņas vai mazāk" ("seven seconds or less") sistēmas ietvaros. 

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu