VIDEO ⟩ "Aktrisi un aktierus vajag te pameklēt." Kaimiņi stāsta par vīrieša un viņa puskailās dzīvesbiedres konfliktu Juglā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Kaimiņi raidījumam "Degpunktā" atklāj detaļas par vardarbīgu konfliktu Juglā, kas notika 7. augustā, taču šodien kļuva populārs sociālajos tīklos.

Videoieraksta sākumā vīrietis velk sievieti pa asfaltu. Velkot viņš norauj sievietes ķermeņa augšdaļas apģērbu. Vēlāk vīrietis sievieti arī cenšas piecelt, raujot aiz matiem.

Aizkadrā dzirdams, ka kāda kaimiņiene uzrunā agresīvo vīrieti un grib noskaidrot viņa rīcības iemeslus. Video arī redzams, ka agresiju vēro netālu esoši bērni. Vietēji iedzīvotāji raidījumam "Degpunktā" apstiprināja, ka tās ir pāra meitas.

Ieraksts beidzas ar agresīvi noskaņotā vīrieša tuvošanos kamerai.

Kaimiņiene: Vispār te vajadzētu aktrisi un aktierus pameklēt

Vietējie raidījumam "Degpunktā" stāsta, ka konkrētais pāris jau agrāk izcēlies ar skaļiem strīdiem, bet visbiežāk skandāli paliek dzīvokļa sienās. Taču šoreiz vīrietis savaldību zaudēja publiskā vietā.

"Tas cilvēks kādreiz dzīvoja ar vienu citu dāmu, bija viss normāli, tad uzradās šitā, viņš paņēma viņu par sievu un tagad viņa ir lielā noteicēja," stāsta vietējais iedzīvotājs.

"Dāma ir kašķīga, liela aktrise, mīl ar kaimiņienēm lamāties "augstos plauktos"," saka kaimiņš.

"Nepatīkami bija. Iznācu tikai tad, kad viņam iepūta ar gāzes balonu. Vispār aktrisi, aktierus vajag pameklēt te," raidījumam "Degpunktā" saka vietējā, kas redzēja strīda sekas.

Policijas komentārs

Valsts policija atbildē uz portāla "Apollo.lv" jautājumiem ziņo, ka šī gada 7. augustā tika saņemts izsaukums par izcēlušos ģimenes konfliktu Rīgā, Braila ielā.

Ierodoties notikuma vietā, policija konstatēja, ka ir noticis konflikts starp dzīvesbiedriem. Valsts policija sāka administratīvā pārkāpuma procesu par miesas bojājumu nodarīšanu.

Šobrīd notiek izmeklēšana un ir nozīmētas ekspertīzes. Tāpat 7. augustā Valsts policija pieņēma lēmumu par nošķiršanu.

Plašākus komentārus par notikušo policija šobrīd nesniedz.

Ko darīt, ja esi liecinieks vardarbībai?

"Apollo.lv" atgādina, ka vardarbības gadījumi Latvijā joprojām ir aktuāla problēma, taču tie bieži vien norisinās klusi un sabiedrībai nemanāmi.

Kā liecina jaunākā statistika, katra ceturtā sieviete un katrs piektais vīrietis Latvijā ir pieredzējuši fizisku vai seksuālu vardarbību un piedzīvoto biežāk uztic sev tuviem cilvēkiem, nevis atbalsta iestādēm.

Iestāties pret vardarbību nav tikai sociālās vai tiesībsaizsargājošās jomas organizāciju uzdevums – tas ir arī visas sabiedrības uzdevums."

Ja esat novērojis vardarbības gadījumu:

  • zvaniet policijai; 
  • brīdiniet apkārtējos;
  • mēģiniet iejaukties, ja tas jūs neapdraud;
  • pat ja neinformējat policiju noziedzīgā nodarījuma laikā, jūs joprojām varat ziņot par to vēlāk un pieteikties liecinieka statusā;
  • atkarībā no situācijas var gadīties, ka cietušie nelabprāt ziņo par uzbrucēju(-iem), un ir svarīgi uzrunāt viņus uzmanīgi un netiesājot;
  • informējiet cietušo, ka atbalstāt viņu un ievērosiet jebkādas viņa sniegtās informācijas konfidencialitāti; nespiediet cietušos runāt, ja viņi nav tam gatavi;
  • informējiet cietušo par atbalsta dienestiem, sniedziet patversmju, sociālo dienestu un atbalsta grupu tālruņa numurus, un informējiet cietušo, ka esat pieejams, lai sniegtu palīdzību.

Kur meklēt palīdzību, ja ciet no vardarbības?

Ja esi vardarbības upuris, pēc palīdzības vari vērsties pašvaldības sociālajā dienestā vai kādā no krīzes centriem:

Centrs "Marta"

Matīsa iela 49-3, Rīga

Tālr. 67378539

E-pasts: centrs@marta.lv

Centra "Marta" Liepājas filiāle

Kūrmājas prospekts 11, Liepāja

Tālr. 29195442

E-pasts: centrs@martaliepaja.lv

Ģimenes krīzes centrs "Mīlgrāvis"

Ezera iela 21, Rīga

Tālr. 67012515, 67398383

E-pasts: gimenes@krize.lv

Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"

Kungu iela 34, Rīga

Tālr. 24551700, 27722292

E-pasts: skalbes@skalbes.lv

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006

Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem "Paspārne"

Talsu iela 39, Ventspils

Tālr. 63661515, 22012434

E-pasts: pasparne_kc@inbox.lv

Nodibinājums "Centrs Valdardze"

Raiņa iela 9f, Valmiera

Tālr. 64220686

E-pasts: valdardze@inbox.lv

VIDEO: "Degpunktā" sižets

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu