FOTO Kariņš noraidījis NA un AS risinājumu turpmākajam koalīcijas darbam (1)

Ziņa papildināta 12:00
LETA
Partijas "Jaunā vienotība" pārstāvis, Saeimas deputāts Jānis Reirs (no kreisās), Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, "Apvienotais saraksts" valdes līdzpriekšsēdētājs, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, "Apvienotais saraksts" pārstāvis, Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka un Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” pārstāvis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava pirms tikšanās, kurā pārrunās valdības koalīcijas veidošanas gaitu.
Partijas "Jaunā vienotība" pārstāvis, Saeimas deputāts Jānis Reirs (no kreisās), Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, "Apvienotais saraksts" valdes līdzpriekšsēdētājs, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, "Apvienotais saraksts" pārstāvis, Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka un Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” pārstāvis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava pirms tikšanās, kurā pārrunās valdības koalīcijas veidošanas gaitu. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien noraidījis Nacionālās apvienības (NA) un "Apvienotā saraksta" (AS) piedāvāto risinājumu tālākajam koalīcijas darbam, pēc tikšanās ar Kariņu pavēstīja NA politiķis Jānis Dombrava un AS politiķis, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Dombrava un Smiltēns arī izklāstīja sīkāk, kāds bija NA un AS piedāvājums.

FOTO: "Jaunā Vienotība" tiekas ar valdības koalīcijas partneriem "Apvienotais saraksts" un "Nacionālā Apvienība"

Noprotams, ka AS un NA savukārt ir atteikušies no Kariņa piedāvājuma par amatu rotāciju.

Atbildot uz jautājumu par to, vai šī situācija liecina, ka valdība pēc būtības krīt, AS Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka (AS) apliecināja, ka tā no Kariņa tas izklausījās. Reizē Smiltēns un Dombrava apliecināja, ka abi politiskie spēki ir gatavi turpināt strādāt valdībā.

Dombrava pastāstīja, ka tikšanās laikā NA un AS uzsvēruši, ka pašreizējai koalīcijai ir jāturpina darbs, bet "ir jāizbeidz dažādas politiskās rotaļas, ultimāti", pievēršoties paveicamajiem darbiem.

NA politiķis norādīja, ka partneri bija gatavi vienoties par darāmo darbu sarakstu ministrijām.

Kā ziņots, lai valdība strādātu dinamiskāk, Kariņš rosināja NA politiķim Rihardam Kolam ieņemt ārlietu ministra amatu, AS pārņemt Ekonomikas ministrijas un "Jaunajai vienotībai" (JV) - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadību.

Tāpat JV no NA pārņemtu Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amatu, paredz Kariņa piedāvājums.

Noprotams, ka AS un NA šo priekšlikumu nepieņēma.

Gadījumā, ja NA vai AS atteiktos no šī piedāvājuma, tad premjers būtu gatavs sākt sarunas par citas valdības veidošanu ar Zaļo un zemnieku savienību un "Progresīvajiem".

Kā ziņots, premjers jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Patlaban valdošajā koalīcijā strādā "Jaunā vienotība", Nacionālā apvienība (NA) un "Apvienotais saraksts" (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Ministru prezidents Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un zemnieku savienību un "Progresīvajiem", kam gan NA un AS iebilst.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu