T, 29.11.2023.

Lukašenko devis rīkojumu "kontaktēties" ar Poliju

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 5
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko.
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko. Foto: Drop of Light/Shutterstock

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko 11. augustā paziņojis, ka devis rīkojumu "kontaktēties" ar Poliju un ir gatavs sarunām.

Pagājušajā nedēļā Polija paziņoja, ka divi Baltkrievijas helikopteri ir pārkāpuši tās gaisa telpu, un aizturēja kādu baltkrievu, kuru tur aizdomās par dalību krievu spiegu grupā.

Minskas un Varšavas attiecības, kas jau tā gadiem ilgi bijušas vēsas, noslīdēja līdz visu laiku zemākajam līmenim, kad Baltkrievija atļāva Krievijai izmantot savu teritoriju uzbrukumam Ukrainai. Spriedze vēl vairāk saasinājās, kad Baltkrievija kļuva jauno bāzi Krievijas algotņu grupējuma "Vagner", un Polija paziņoja, ka tas apdraud valsts drošību, un pastiprināja robežu aizsardzību.

"Mums ir jārunā ar poļiem. Es devu rīkojumu premjerministram kontaktēties ar viņiem," paziņoja Lukašenko. "Mēs esam kaimiņi, un jūs neizvēlaties kaimiņus," viņš piebilda.

Lukašenko ar šādu paziņojumu nācis klajā dienu pēc Polijas paziņojuma, ka tā plāno izvietot uz robežas ar Baltkrieviju kopumā 10 000 karavīru.

"Viņiem 15.oktobrī ir parlamenta vēlēšanas, protams, viņiem ir nepieciešams saasināt situāciju (..), lai parādītu, ka viņi ir pienācīgi apbruņojušies," sacīja Lukašenko.

Lukašenko pagājušajā mēnesī vizītē Sanktpēterburgā, sēžot blakus Putinam, jokoja, ka "Vagner" kaujinieki "lūdz doties uz Rietumiem, lūdz atļauju (..) doties ceļojumā uz Varšavu, uz Žešovu".

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 5

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu