Ļubļinā Otrā pasaules kara bumbas dēļ evakuē 14 000 cilvēku

LETA
Policija Ļubļinā. Ilustratīvs attēls.
Policija Ļubļinā. Ilustratīvs attēls. Foto: EPA/Scanpix

Polijā 11. augustā austrumu pilsētā Ļubļinā evakuēti aptuveni 14 000 cilvēku, lai militārie eksperti varētu aizvākt milzīgu nesprāgušu bumbu, kas, domājams, saglabājusies no Otrā pasaules kara laika.

Cilvēkus palīdzēja evakuēt policija un karavīri, kā arī tika izmantots pilsētas sabiedriskais transports. Pēc tam militārie inženieri aizveda bumbu uz vietu, kur tā tiks neitralizēta. Lai bumbu varētu droši transportēt, tika slēgtas ielas un ceļi.

Militārie eksperti uzskata, ka tā ir Otrā pasaules kara laika aviācijas bumba, taču, lai pārliecinātos, tai ir jāveic rūpīgāka izpēte, norādīja Ļubļinas policijas preses pārstāvis.

Ļubļinas domes preses pārstāvis sacīja, ka evakuētie iedzīvotāji tika nogādāti Ļubļinas arēnā, aprūpes centros un vidusskolā. Iedzīvotājiem bija norādīts izslēgt savās mājās gāzi, ūdeni un elektrību, aizvērt logus un durvis, kā arī paņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus un nepieciešamos medikamentus. Pēc bumbas sekmīgas aizvešanas iedzīvotājiem tika atļauts atgriezties mājās.

250 kilogramus smago bumbu ceturtdien atrada celtnieki, strādājot pie jauna dzīvojamā rajona. Šajā vietā pirms Otrā pasaules kara atradās Polijas lidmašīnu rūpnīca un lidosta. Nacistiskās Vācijas okupācijas laikā tur atradās cietums un darba nometne, un vienubrīd tur tika šķirotas ebrejiem konfiscētās mantas.

Otrā pasaules kara bumbas Polijā joprojām regulāri tiek atrastas būvdarbu laikā, un celtniecības bums Polijas augošās ekonomikas apstākļos ir palielinājis šādu gadījumu skaitu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu