FOTO un VIDEO ⟩ Brīnumi notiek: Igaunijā uz atveseļošanās ceļa ir suns, kuru saimnieks vilka aiz mašīnas

Foto: Loomaveeb
Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Aizvadītās nedēļas ceturtdienā satiksmes dalībnieki Ruilas ciemā Harju apriņķī bija liecinieki šausminošai ainai: kāds autovadītājs vilka savu suni aiz automašīnas. Taču veterinārārstu uzraudzībā brīnumainā kārtā izdzīvojušais suns Vunts jau sper pirmos grūtos soļus, ziņo igauņu medijs "Rus Postimees".

Dzīvnieka glābējs Heiki Valners sacīja, ka cietušajam mīlulim veterinārajā neatliekamās palīdzības klīnikā tiek veikta asins pārliešana. Neskatoties uz pretsāpju līdzekļiem, Vunts joprojām izjūt stipras sāpes un izvairās no kustībām. Tomēr pa dienu viņš ir kustīgāks un jau sper pirmos soļus ārā.

Video: Vunts veterinārajā klīnikā

Rēķins par Vunta ārstēšanu jau pārsniedz trīs tūkstošus eiro, un tas tikai palielināsies. Taču cilvēki viņa ārstēšanai ziedo, un līdz piektdienas vakaram ziedojumi sasniedza gandrīz desmit tūkstošus eiro.

Foto: Loomaveeb

Lielas bažas radīja fakts, ka Vunts negribēja ēst vai iet nokārtot dabiskās vajadzības, taču šodien šī problēma jau ir atrisināta.

Pēc Valnera domām, Vunts joprojām atgādina apsējos ietītu faraona mūmiju.

"Neko nevar izdarīt, jo vienmēr ir vieglāk salauzt nekā salabot. Dažreiz es viņu saucu par faraonu, un šķiet, ka viņam patīk šis vārds, jo ļoti enerģiski luncina asti," sacīja Valners. 

Vunts sper pirmos soļus.
Vunts sper pirmos soļus. Foto: Loomaveeb

Vunts ir draugs visiem. No klīnikas darbiniekiem par viņu var dzirdēt tikai labus vārdus.

Vunts klīnikā veterinārārstu uzraudzībā.
Vunts klīnikā veterinārārstu uzraudzībā. Foto: Loomaveeb

Pēc Valnera teiktā, viens no suņa īpašnieka dēliem arī vēlējies satikt Vuntu un palīdzēt samaksāt viņa ārstēšanas rēķinu.

"Viņi nelaida viņu sunim klāt, un viņi nepieņēma naudu," teica Valners. 

Valners sacīja, ka viņš nav konstatējis, ka bijušais īpašnieks tīši kaitējis dzīvniekam, un policija nonāca pie tāda paša secinājuma. Drīz Valners solīja pastāstīt vairāk par precīziem notikušā apstākļiem.

Īsi pēc incidenta Valners gan sacīja, ka 82 gadus vecais vīrietis, kurš vadīja automašīnu, it kā nezināja, ka suns ir piesiets aiz automašīnas.

"Ģimene neuzskatīja par nepieciešamu sniegt ātru pirmo palīdzību vai arī to nevarēja izdarīt. Ārstēšana un atveseļošanās būs dārga un ilga. Vai Vunts atgriezīsies tajā pašā ģimenē un vai dzīvnieku glābšanas grupa lūgs ierosināt krimināllietu, kļūs skaidrs tikai pēc tam, kad būšu runājis ar visām pusēm," sacīja Valners.

Kas īsti notika?

Ceturtdien aptuveni puspiecos vakarā Ruilas ciemā, Harju apriņķī, satiksmes dalībnieki ieraudzīja šausminošu skatu: aiz vienas no automašīnām bija piesiets suns, kurš aiz mašīnas vilkās kā kartupeļu maiss. Brīnumainā kārtā sunim izdevās izdzīvot, un ārsti cīnījās par viņa dzīvību.

Par nežēlīgo izturēšanos pret dzīvnieku tika ziņots arī dienestiem, un dažu minūšu laikā notikuma vietā ieradās policijas patruļa.

Diemžēl līdz tam laikam šoferis un suns jau bija aizbraukuši, taču policijai izdevās viņus atrast tuvējā ciematā. Asins pēdas kādas saimniecības pagalmā veda uz šķūni, kurā bezpalīdzīgi gulēja nelaimīgais suns. 

​Saimnieki sacīja, ka ap plkst. 19 ieradīsies vietējais veterinārārsts, lai suni apskatītu. Policija tam nepiekrita, jo sunim steidzami bija nepieciešama palīdzība.

Pēc Valnera teiktā, policisti paši ielika suni savā brigādes automašīnā un nogādāja veterinārajā neatliekamās palīdzības klīnikā Mustamē.

Policija suni nodeva dzīvnieku glābšanas grupai, un organizācija garantēja medicīnas izdevumus. Ārsti ķērās pie darba, bet daudzi no viņiem savā praksē neko tādu nebija redzējuši - āda bija burtiski nobrāzta līdz caurumiem, kauli bija redzami. Suns arī bija stipri nosaiņojis.

Foto: Vunts veterinārajā klīnikā

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām