Uz autoceļiem izvietos 100 ierīces transportlīdzekļu valsts numura zīmju atpazīšanai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Elektriskā transportlīdzekļa numura zīme.
Elektriskā transportlīdzekļa numura zīme. Foto: Ieva Čīka/LETA

Uz autoceļiem nākotnē kopumā 100 vietās plānots izvietot aprīkojumu transportlīdzekļu valsts numura zīmju atpazīšanai.

Ministru kabinets 15. augustā izdeva rīkojumu par Atveseļošanas fonda ietvaros īstenojamu projektu "Tehniskā nodrošinājuma un digitālo risinājumu ieviešana izmeklēšanas procesa efektīvai darbībai, sabiedriskās kārtības un drošības monitoringa uzlabošanai", kura rezultātā tiks atslogots tiesībsargājošo iestāžu ikdienas darbs sabiedrības drošībai, informēja Iekšlietu ministrija.

Projektu īstenos Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar Valsts policiju un VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Projekta īstenošanā, kas ir daļa no valsts mēroga iniciatīvas plānots paplašināt uz video novērošanas risinājumiem bāzēto tehnoloģisko platformu pielietošanu transportlīdzekļu, kas pārvietojas Latvijas teritorijā, valsts numura zīmju atpazīšanai un uzkrāšanai, konstatējot to atrašanās vietu, datumu, laiku, fotogrāfiju un citus parametrus.

Tas sekmēs noziedzīgo nodarījumu ātrāku izmeklēšanu un atklāšanu, fiksēs transportlīdzekļu dalību ceļu satiksmē bez derīgas tehniskās apskates vai obligātas civiltiesiskās apdrošināšanas polises vai, neievērojot autoceļu lietošanas nodevas maksāšanas noteikumus.

Ieviešot vienotu tehnoloģisko platformu transportlīdzekļu valsts numura zīmju atpazīšanai un uzkrāšanai, tiks izmantoti moderni, mūsdienu datu drošības prasībām atbilstoši tehnoloģiskie risinājumi, ar kuru palīdzību tiks veicināta sabiedriskā kārtība un drošība valstī.

Piemēram, būs iespējams operatīvi identificēt transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes un salīdzināt tās ar sistēmā definētiem transportlīdzekļu sarakstiem. Konstatējot sakritību, informācija par šāda transportlīdzekļa kustību automātiski tiks paziņota tālākai reaģēšanai. Sākotnēji transportlīdzekļu kustību paredzēts fiksēt aptuveni 100 vietās uz valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" uzturētajiem autoceļiem.

Tāpat ar projekta palīdzību plānots sākt Kriminālprocesa informācijas sistēmas (KRASS) pirmā posma izstrādi, kas nodrošinātu iespēju sākt izmeklēšanas procesa īstenošanu elektroniskajā vidē, kā arī datu apmaiņu Tieslietu ministrijas elektroniskajā lietu katalogā un lietu izsekojamību, kā arī informācijas pieejamību un atklātību.

Pašlaik papildus manuālajai dokumentu apritei ziņas par valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, sāktajiem kriminālprocesiem un kriminālprocesos pieņemtajiem procesuālajiem lēmumiem ir jāievada KRASS, kas ir manuāls un darbietilpīgs process.

Iesākot KRASS pirmā posma izveidi, dažu procesu papīra dokumentu formāts tiks mainīts uz elektronisko dokumentu formu. Tāpat būs iespējams elektroniskos dokumentus parakstīt, saskaņot un tālāk nosūtīt digitālajā vidē, izveidojot vienotu darba vidi.

Projekta izmaksas plānotas ne vairāk kā 3 337 856 eiro apmērā, tai skaitā Atveseļošanas fonda finansējums 2 807 280 eiro apmērā un valsts budžeta finansējums pievienotās vērtības nodokļa izmaksu segšanai ne vairāk kā 530 576 eiro apmērā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu