JRT vēsturiskajā ēkā Lāčplēša ielā varētu atgriezties jaunās sezonas laikā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunais Rīgas teātris (JRT) vēsturiskajā ēkā Lāčplēša ielā varētu atgriezties jaunās sezonas laikā - ēkas nodošana ekspluatācijā gaidāma šī gada decembrī, bet Lāčplēša ielas teātra atklāšana skatītājiem iecerēta 2024.gada martā, teātra pārstāvji.

Tas iezīmētu beigas pavasarī izsludinātajam JRT streikam, kura laikā tika atlikti visi jauniestudējumi.

2023./2024.gada teātra sezonā Miera ielā skatītājiem tiks piedāvāti pieci jauniestudējumi. No tiem pirmais - režisora Gerda Lapoška jauniestudējums "Pelēka vasara, saulaina ziema" - pirmizrādi piedzīvos 8. septembrī JRT Mazajā zālē. Savukārt 15. septembrī JRT Kamerzālē plānota pirmizrāde jauniestudējumam "Milžu cīņas", kura autore un režisore ir Marija Linarte.

Arī oktobrī pirmizrāde plānota diviem jauniestudējumiem. 11. oktobrī JRT Mazajā zālē notiks režisora Alvja Hermaņa iestudējuma "Pelikāni un vīnogas" pirmizrāde, bet pirmizrāde režisora Aika Karapetjana iestudējumam "Fēlikss, Anatolijs un Ilona" notiks 20. oktobrī JRT Lielajā zālē.

14. novembrī JRT Mazajā zālē plānota pirmizrāde Hermaņa iestudējumam "Kurlmēmo zeme", kurā uzstāsies arī aktrise Čulpana Hamatova. Iestudējums veidots pēc krievu aktrises, kinorežisores un scenāristes Renatas Ļitvinovas romāna motīviem par kurlmēmo mafiju Maskavā, kas, pēc JRT pārstāvju teiktā, "šodienas kontekstā iegūs jaunu jēgu". Ļitvinova pēc kara sākuma Ukrainā pametusi Krieviju, kā arī nosodījusi vērsto agresiju.

Iepriekšējā sezonā darbs uzsākts arī pie tādiem jauniestudējumiem kā "Sapņu tulkotāju sekta", "Idiots. Sākums", "Arkādija", "Bendes", "Mazās lapsiņas", "Stikla zvērnīca", "Latvijas glābšanas aģentūra", "Slepkavība Zoom(ā)", "Kad beidzot būs atkal tā, kā nekad nav bijis", "Latviešu mīlestība Nr.2" un "Labas asinis". Iecerēts, ka tie skatītājiem tiks piedāvāti jau Lāčplēša ielā. Iestudējumu izrādīšanas secība būs atkarīga no tehniskajiem apstākļiem, atgriežoties vēsturiskajā ēkā.

Jauno sezonu JRT sāk ar 26 aktieriem trupā. No teātra aizgājusi jaunā aktrise Marta Lovisa Jančevska, bet aktrise Regīna Razuma mūžībā aizgāja šī gada maijā.

Mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, atklājot jaunās teātra sezonas ieceres, sacīja, ka JRT "vienīgā ambīcija ir spēlēt teātri savam, Latvijas skatītājam".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu