Krievija notriekusi dronu virs Maskavas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Maskava 18. augusta rītā. Drona uzbrukuma izmeklēšana
Maskava 18. augusta rītā. Drona uzbrukuma izmeklēšana Foto: Reuters/Scanpix

Krievijas pretgaisa aizsardzības spēki naktī uz 18. augustu notriekuši dronu virs Maskavas, paziņoja Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins.

Pirms tam Krievijas patruļas kuģis notrieca dronu, kas mēģināja uzbrukt Krievijas karakuģiem Melnajā jūrā, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija.

"Pretgaisa aizsardzības spēki šonakt iznīcināja bezpilota lidaparātu, kad tas mēģināja atlidot uz Maskavu. Bezpilota lidaparāta atlūzas nokrita "Ekspocentra" zonā, nenodarot ievērojamus postījumus ēkai. Saskaņā ar provizoriskām ziņām cietušo nav," Sobjaņins paziņoja lietotnē "Telegram", nenosaucot uzbrucēju.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka drons notriekts ap plkst.4 (plkst.3 pēc Latvijas laika), minot, ka tas bijis ukraiņu bezpilota lidaparāts.

Ziņu aģentūra TASS vēstīja, ka bojāta viena no "Ekspocentra" sienām. Esot izgruvus sienas daļa aptuveni 30 kvadrātmetru platībā. TASS arī ziņoja, ka uz laiku tika slēgta gaisa telpa virs Maskavas Vnukovas lidostas, izraisot avioreisu kavēšanos.

Par sprādzienu biznesa centra "Moscow City" rajonā un postījumiem "Ekspocentra" ēkai ziņoja arī Krievijas "Telegram" kanāli "Baza", "Shot" un "VČK-OGPU".

Saskaņā ar "Baza" ziņoto sprādziens notika netālu no "Moscow City" torņēkām, un dažas sekundes pirms tā aculiecinieki redzēja lidojošu dronu.

"Shot" ziņoja, ka sprādziena vietā redzams neliels dūmu stabs un turp devušies glābēji. "VČK-OGPU" vēstīja, ka bezpilota lidaparāts nokritis uz "Ekspocentra" jumta, izsitot tajā caurumu.

Dronu uzbrukumi "Moscow City" augstceltnei bija notikuši arī naktīs uz 30.jūliju un 1.augustu.

Dronu uzbrukumi Krievijā pēdējos mēnešos nav retums. Ukraina nav tieši uzņēmusies atbildību, taču Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir paziņojis, ka karš pakāpeniski atgriežas Krievijas teritorijā, un uzsvēris, ka tas ir neizbēgams un taisnīgs process.

Krievijas Aizsardzības ministrija pavēstīja, ka naktī tika notriekts arī Ukrainas jūras spēku drons Melnajā jūrā aptuveni 237 kilometrus uz dienvrietumiem no Sevastopoles.

Kopš Krievijas izstāšanās no "labības darījuma" uzbrukumi Melnajā jūrā kļuvuši biežāki. 4.augustā Krievija paziņoja, ka atvairījusi ukraiņu drona uzbrukumu Novorosijskas bāzei Melnajā jūrā, bet avots Ukrainas drošības dienestos apgalvoja, ka drona uzbrukums karakuģim Novorosijskas bāzē bija veiksmīgs. Šis uzbrukums notika dažas stundas pēc tam, kad civilais kravas kuģis, kas caur Melno jūru kuģoja no Ukrainas, sasniedza Stambulu, nepakļaujoties Krievijas blokādei.

Pagājušajā mēnesī Maskava paziņoja, ka tā uzskatīs visus kuģus, kas Melnajā jūrā tuvojas Ukrainai, par potenciāliem militāru kravu pārvadātājiem.

Zelenskis sacīja, ka kuģis izmantoja jauno humāno koridoru, ko Kijiva izveidoja pēc "labības darījuma" sabrukuma.

Krievija pēdējās nedēļās ir pastiprinājusi arī uzbrukumus Ukrainas ostu infrastruktūrai Melnajā jūrā un Donavas upē.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu