KNAB rosina par kukuļņemšanu apsūdzēt divas PVD inspektores (1)

Ziņa papildināta 15:20
LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienesta izmeklēšanas prokuratūrai kriminālprocesu pret divām Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) amatpersonām par kukuļu pieņemšanu, informēja KNAB.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka viena PVD inspektore, veicot Latvijā ievesto preču kravas pārbaudi, konstatēja kravas trūkumus. PVD inspektore pārbaudāmā uzņēmuma, kas nodarbojas ar saldumu, cepumu un tamlīdzīgas produkcijas izplatīšanu, pārstāvei ar starpnieku palīdzību pieprasīja un pieņēma kukuli.

Tāpat izmeklēšanā noskaidrots, ka arī cita PVD inspektore preču kravas pārbaudē, konstatējot kravas trūkumus, ar starpniekiem pieprasīja un pieņēma kukuli no izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotas personas.

Kukuļdevēji kopsummā nodeva 480 eiro, izmantojot divus starpniekus.

Kukuļošanas mērķis bija panākt, lai valsts amatpersonas attiecībā uz pārbaudāmajām kravām pieņemtu labvēlīgus PVD lēmumus. Proti, neskatoties uz pārbaužu laikā konstatētajiem kravu trūkumiem, atļautu kravu tālāku virzību - tranzītu un importu.

KNAB rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret divām valsts amatpersonām un trim fiziskām personām, kā arī turpināt pirmstiesas izmeklēšanas laikā sākto piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesu pret juridisko personu, kuras interesēs īstenoti noziedzīgie nodarījumi.

KNAB kriminālprocesu sāka 2023.gada 22.martā.

Pārtikas un veterinārā (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis norāda, ka minētajā lietā PVD sadarbojās ar KNAB un sniedza izmeklēšanai visu nepieciešamo informāciju.

Tāpat viņš informēja, ka viena no minētajām amatpersonām atstādināta no pienākumu pildīšanas, savukārt otra, vēl pirms procesa sākšanas, pārcelta citā amata, kas nav saistīts ar preču eksporta kontroli.

Balodis arī norādīja, ka PVD, kā uzraudzības iestādei, korupcijas risks vienmēr ir bijis augsts, tādēļ dienestā ir izveidots iekšējās kontroles mehānisms, kas ļauj pārbaudīt katru inspektora veikto darbību. Tāpat ir noteikta stingri reglamentēta inspekciju kārtība un dienestā izstrādāta iekšējā procedūra, kā rīkoties gadījumos, kad tiek piedāvāts kukulis.

PVD ģenerāldirektors uzsvēra, ka dienests nosoda un uzskata par nepieļaujamu dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī aicina uzņēmējus nekavējoties ziņot par gadījumiem, kad negodprātīgi PVD darbinieki ļaunprātīgi izmanto savas pilnvaras.

KNAB kriminālprocesu sāka 2023.gada 22.martā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu