Krievija paziņo par izjauktiem Ukrainas dronu uzbrukumiem (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ukrainas kareivis un drons
Ukrainas kareivis un drons Foto: Reuters/ScanPix

Krievija naktī uz 25. augustu izjaukusi Ukrainas uzbrukumu Krimas pussalai, kurā bija iesaistīti 42 droni, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija.

"Virs Krimas Republikas teritorijas tika iznīcināti deviņi bezpilota lidaparāti. 33 bezpilota lidaparāti tika neitralizēti ar elektroniskajiem kaujas līdzekļiem un nogāzās, nesasniedzot mērķi," ministrija rakstīja lietotnē "Telegram".

Vietējie "Telegram" kanāli vēstīja, ka Krimā naktī uz piektdienu bijuši dzirdami sprādzieni, tostarp Simferopolē, Hvardijskē, Mehanoma zemesraga un Tarhankuta zemesraga tuvumā. Tīmeklī publicētos video bija dzirdama droniem raksturīga skaņa.

Okupantu ieceltais Sevastopoles mērs Mihails Rozvožajevs paziņoja, ka pie Hersonēsas zemesraga ir iznīcināti vairāki droni. "Ārkārtas dienesti nav fiksējuši nekādus civilās infrastruktūras bojājumus. Pašlaik pilsētā ir mierīgi. Tomēr visi spēki un dienesti atrodas kaujas gatavības stāvoklī," rakstīja Rozvožajevs.

Skaļa dunoņa un sprādziens bija dzirdami pie Simferopoles rajona Krasnivkas ciema, kura tuvumā ir Krievijas armijas daļas.

Berehoves ciemam stundas laikā pārlidoja vismaz 17 bezpilota lidaparāti.

Ceturtdienas vakarā vietējie iedzīvotāji pavēstīja par vairākiem spēcīgiem sprādzieniem pie Sevastopoles, bet okupantu varas iestādes tos izskaidroja ar mācību šāvieniem.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) apstiprināja, ka ceturtdien, Ukrainas neatkarības dienā, veikusi operāciju Krievijas okupētajā Krimā, kuras laikā cita starpā pacelts nacionālais karogs.

Krievijas Aizsardzības ministrija arī 25. augusta rītā paziņojusi, ka Krievijas pretgaisa aizsardzība ir izjaukusi Ukrainas raķetes C-200 triecienu Kalugas apgabalā uz dienvidrietumiem no Maskavas.

Kijivas mēģinājums uzbrukt "civiliem mērķiem Krievijas Federācijas teritorijā ar raķeti (..) tika izjaukts," ministrija paziņoja lietotnē "Telegram".

"Pretgaisa aizsardzības sistēmas pamanīja un iznīcināja šo raķeti virs Kalugas apgabala teritorijas," paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija, nesniedzot detaļas par tās pieminētajiem "civiliem mērķiem".

Kalugas apgabals robežojas ar Maskavas apgabalu, pret kuru gandrīz katru dienu tiek vērsti dronu uzbrukumi.

Krievijas mediji ziņoja, ka naktī uz piektdienu Kalugas un Tulas apgabalos notika vairāki sprādzieni, bet Domodedovas un Vnukovas lidostas Maskavā apturējuša darbu.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu