Krievu neonacisti "Rusič" aptur dalību karā pret Ukrainu pēc sava līdera aizturēšanas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Rusič" grupa
"Rusič" grupa Foto: NEXTA/X

Krievu neonacistu banda "Rusič", kas piedalās Krievijas uzsāktajā karā pret Ukrainu, paziņojusi, ka pārtrauc pildīt "jebkādus kaujas uzdevumus", kamēr Maskava nesniegs palīdzību vienam no tās  Somijā aizturētajiem līderiem.

"Ja valsts nevar aizstāvēt savus pilsoņus, tad kamdēļ pilsoņiem aizstāvēt valsti?" teikts paziņojumā, kas publicēts bandas kanālā lietotnē "Telegram".

Piektdien kļuva zināms, ka Somijas policija aizturējusi vienu no "Rusič" vadoņiem Janu Petrovski, kas pazīstams ar palamu "Slavjans".

Ukraina apsūdz Petrovski par noziegumiem, kas 2014. un 2015. gadā pastrādāti Doneckas un Luhanskas apgabalos, un Kijiva jau ir nosūtījusi Somijai pieprasījumu par viņa izdošanu.

Krievijas vēstniecība paziņojusi, ka ir "informēta par kāda Krievijas pilsoņa aizturēšanu pēc Kijivas pieprasījuma".

"Rusič" apgalvo, ka Petrovskis ticis aizturēts jau pirms mēneša, taču mediji par to neesot informēti, "ievērojot personas un lietas intereses".

Savukārt ar krievu algotņu bandu "Vagner" saistītais "Telegram" kanāls "Grey Zone" ziņo, ka aizturēšanas iemesls esot "imigrācijas likumu pārkāpums".

Pēc aizturēšanas Petrovska sieva par notikušo informējusi Krievijas konsulātu, taču Krievijas Ārlietu ministrija neesot nekādā veidā reaģējusi.

Neonacists Petrovskis kopš 2004. gada dzīvojis Norvēģijā. Neskatoties uz to, 2014. un 2015. gadā viņš piedalījās Krievijas izvērstajā karadarbībā pret Ukrainu Luhanskas un Doneckas apgabalos.

2017. gadā Norvēģijas varasiestādes anulēja Petrovska uzturēšanās atļauju un viņu izraidīja.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka Viens no Krievijas neonacistu grupējuma "Rusič" līderiem Jans Petrovskis (pseidonīms "Slavjan") ticis aizturēts Somijā.

Jans tiek turēts aizdomās par piedalīšanos teroristu grupējuma aktivitātēs un teroristu grupējuma atbalstīšanu. Tiek pieļauts, ka viņš bijis iesaistīts teroristu noziegumos, kas pastrādāti Ukrainas Luhanskas un Doneckas apgabalā no 2014. gada jūnija līdz 2015. gada augustam.

Ukraina jau esot vērsusies pie Somijas varasiestādēm ar lūgumu izdot vīrieti. Šobrīd policija pieprasa vīrieša apcietinājuma pagarināšanu, "lai veicinātu izmeklēšanu un likumpārkāpēja izdošanu".

Pats vīrietis, kurš piedalījies uzbrukumos Ukrainai, savu vainu Ukrainā pastrādātajos teroristu noziegumos noliedz.

Grupējums "Rusič", ko Ukrainas varas iestādes dēvē par "Vagner" apakšnodaļu, sociālajos tīklos apgalvo, ka Petrovskis Somijā aizturēts pirms vairāk nekā mēneša, 20. jūlijā, un tagad no migrantu aizturēšanas centra pārvests uz cietumu. Cēloņi viņa komandiera ceļojumam uz citu valsti "Rusič" nav minēti, taču tiek pieņemts, ka viņš bija devies līdzi savai sievai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu