Drošības dienests aiztur islāmticīgu Latvijas pilsoni par terorisma slavināšanu un attaisnošanu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rokudzelži. Ilustratīvs foto
Rokudzelži. Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Valsts drošības dienests (VDD) aizturējis islāmticībā pārgājušu Latvijas pilsoni saistībā ar aizdomām par terorisma publisku slavināšanu un attaisnošanu, kā arī terorismu slavinoša, attaisnojoša un uz terorismu aicinoša satura materiālu izplatīšanu.

Kriminālprocess pret konvertītu jeb personu, kura ir pārgājusi islāmticībā, sākts 14.augustā.

Persona nokļuva VDD uzmanības lokā saistībā ar aktivitātēm, kas liecināja par viņa iespējamu pievēršanos islāma radikālajai interpretācijai, kurā tiek atbalstīta vardarbības izmantošana ideoloģisko mērķu sasniegšanai.

VDD konstatēja, ka persona videokoplietošanas platformā "TikTok" dalās ar videomateriāliem, kuros tiek slavināta islāmistu teroristisko grupējumu ideoloģija.

Veicot personas aktivitāšu padziļinātu izpēti, dienests konstatēja konvertīta paustu atbalstu teroristiskajai organizācijai "Daesh", kā arī viņa apliecinājumus gatavībai iesaistīties vardarbīgās aktivitātēs islāma vārdā.

Tāpat VDD ieguva informāciju, ka persona izrāda pastiprinātu interesi par šaujamieročiem.

23.augustā VDD personas dzīvesvietā veica kriminālprocesuālas darbības, kuru laikā padziļinātai izpētei tika izņemti vairāki datu nesēji.

Aizdomās turētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.

Jau ziņots, ka VDD 11.jūlijā sācis kriminālprocesu pret kādu citu Latvijas pilsoni saistībā ar aizdomām par terorisma publisku attaisnošanu, apmācīšanos, kā arī citu personu vervēšanu un apmācīšanu terorismam, aģentūru LETA informēja dienests.

VDD sāka pievērst pastiprinātu uzmanību šī Latvijas pilsoņa aktivitātēm, ziņojumapmaiņas platformā "Telegram" konstatējot tā aktīvu iesaistīšanos sarakstēs galēji labējo ekstrēmismu un terorismu atbalstošos kanālos, kas liecināja par personas iespējamu radikalizēšanos.

Veicot padziļinātu personas aktivitāšu izpēti, VDD konstatēja, ka persona virtuālajā vidē mērķtiecīgi iegūst un izplata galēji labējo ekstrēmismu atbalstošu saturu, terorisma propagandu, terora aktu videoierakstus, kā arī sprāgstvielu un ieroču izgatavošanas instrukcijas.

Tāpat persona bija iesaistījusies vairāku starptautisku galēji labējo ekstrēmismu un terorismu atbalstošu saziņas kanālu administrēšanā, veicinot naidīga un vardarbību pret atšķirīgas ādas krāsas un etniskās piederības pārstāvjiem, reliģiskajām un seksuālajām minoritātēm attaisnojoša satura izplatīšanu.

Personai piederošā datu nesējā VDD konstatēja lielu apjomu ar terorismu saistītu materiālu: Andersa Bēringa-Breivīka, Brentona Taranta un citu galēji labējo teroristu manifestus un veiktos uzbrukumus slavinošus materiālus, terora aktu videoierakstus, sprāgstvielu un ieroču izgatavošanas instrukcijas.

Izmeklēšanas gaitā VDD konstatēja personas centienus iegādāties taktisko ekipējumu un sprāgstvielu izgatavošanai nepieciešamas vielas.

Papildus VDD noskaidroja, ka Latvijas pilsonis vairākām personām individuāli sūtījis terora aktu veikšanai noderīgu informāciju: ieroču un sprāgstvielu izgatavošanas instrukcijas, kā arī terora aktu videoierakstus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu