"Šoreiz ar reaģentiem niekoties neļāva." Valsts prezidents atgriezies skolas solā

Foto: Twitter/edgarsrinkevics

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sociālajos tīklos dalījies ar fotogrāfiju no savas šī gada Zinību dienas. Prezidents 1. septembrī apmeklējis Jūrmalas Pumpuru vidusskolu, kurā pats reiz mācījies. 

"Pumpuru vidusskolas ķīmijas kabinetā, savā solā. Man tur reiz nesanāca kāds eksperiments, tādēļ skolotāja, atceroties gandrīz 40 gadus vecus notikumus, šoreiz ar reaģentiem niekoties neļāva, tikai pasēdēt," joko Valsts prezidents

Rinkēvičš 1. septembrī apmeklēja trīs mācību iestādes. Plkst. 9 valsts pirmā persona piedalījās Zinību dienas svinīgajā pasākumā Rīgas Lietuviešu vidusskolā, savukārt plkst. 10 Rinkēvičs apmeklēja Zinību dienas svinīgo pasākumu Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā.

Jūrmalas Pumpuru vidusskolu Valsts prezidents apmeklēja plkst. 12.30 un piedalījās Zinību dienas svinīgākā pasākumā.

"Mans sapnis ir profesionāli pedagogi Latvijas skolās un mācībspēki augstskolās, augsta izglītības kvalitāte un radoša pieeja mācību procesam," apsveikumā Zinību dienā vēsta prezidents, "tā ir arī patstāvība un izcilība, spēja uzklausīt, prasme sarunāties un būt sadzirdētam."

Prezidents uzsver, ka nepieciešama savstarpēja cieņa un sadarbība starp skolotājiem un skolēniem, starp dažādu paaudžu pedagogiem un mācībspēkiem. "Tas ir mans ideāls un mērķis, uz ko aicinu ikvienu, kuram rūp izglītības kvalitāte un pieejamība Latvijā," paudis politiķis.

Rinkēvičs aicina katru iedzīvotāju, neatkarīgi no vecuma un jau iegūto diplomu skaita, turpināt mācīties un augt.

"Jāmācās ir ne tikai skolēniem un studentiem, bet ikvienam no mums - ik dienu mūsu darba un dzīves skola prasa apgūt jaunas zināšanas un iemaņas. Jo tikai tā mēs spējam radīt jaunas idejas un vērtības mūsu valsts izaugsmei."

"Šodien īpašs paldies visiem, kuri skolu un augstskolu sauc par savu - gan tiem, kuri mācās, gan tiem, kuri māca. Jūsu entuziasms un pieredze ir pamats tam, lai Latvijas nākotne būtu drošās rokās, jo mūsu nākotne ir gudri, izglītoti un radoši jaunieši. Spēku un izturību mācīt un galvenais - mācīties un pilnveidoties pašiem!" vēl prezidents.

 
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu