Pk, 1.12.2023.

VIDEO ⟩ Turpinās sarunas par Dienvidu tilta ceturtās kārtas īstenošanu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 3
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Rīgas dome turpina sarunas ar valdību par Dienvidu tilta ceturtās kārtas īstenošanu Daugavas kreisajā krastā, intervijā aģentūrai LETA teica Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Viņš skaidroja, ka pēc būtības Dienvidu tilts ir Austrumu maģistrāles sākums.

"Mēs pašlaik ar valdību esam vienojušies par 80 miljoniem eiro Dienvidu tilta ceturtajai kārtai uz Jelgavas šosejas pusi no nākamā perioda Eiropas Savienības fondu naudas," teica Ķirsis, gan uzsverot, ka izmaksas būs krietni lielākas.

Jau pirms vairākiem gadiem, vēl pirms kara un inflācijas lēciena, šī projekta izmaksas bijušas aplēstas ap 110 miljoniem eiro, tādēļ ir skaidrs, ka izmaksas varētu būt vēl lielākas, atzina Rīgas mērs.

Politiķis pauda pārliecību, ka pašvaldībai izdosies ar valdību vienoties un to atrisināt.

Viņš arī piebilda, ka šis ir trīs četru gadu projekts, un ir ļoti apjomīgs.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Dienvidu tilts tā ievērojamo izmaksu dēļ sabiedrībā tika dēvēts par vienu no dārgākajiem tiltiem pasaulē. Rīgas pašvaldība tā celtniecībai ņēma kredītu, ko sākotnēji plānoja atmaksāt 20 gadu periodā. Tā izbūves darbi tika sākti 2004.gadā, bet pabeigti 2013.gadā.

Tilta kopējās izmaksas darbu noslēgumā sasniedza ap 570 miljoniem latu jeb vairāk nekā 810 miljonus eiro.

Lai īstenotu projekta ceturto kārtu, dome iepriekš nolēma iegādāties četrus nekustamos īpašumus, kas nepieciešami, izbūvējot Jāņa Čakstes gatvi no Vienības gatves līdz Ziepniekkalna ielai.

VIDEO: Dienvidu tilta 4.kārtas - J.Čakstes gatve - vizualizācija

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 3

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu