VDD vērtēs JV iesniegumu par iespējamu Siliņas nomelnošanu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa piedalās preses konferencē par aktualitātēm jaunās valdības veidošanas procesā.
Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa piedalās preses konferencē par aktualitātēm jaunās valdības veidošanas procesā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) vērtēs partijas "Jaunā vienotība" (JV) deputātu iesniegumu par "iespējamu prettiesisku iejaukšanos iekšpolitiskajos procesos", nomelnojot premjera amata kandidāti Eviku Siliņu (JV).

Siliņa aizvadītajā nedēļā Latvijas Televīzijā izteicās, ka viņa bijusi gatava tam, ka, kandidējot uz premjera amatu, pret viņu tiks vērsta kritika un konstruktīvai kritikai viņa esot atvērta, taču politiķe neesot bijusi gatava "tik melnai un neskaidras izcelsmes finanšu kampaņai". "Manuprāt, tur bija skaidri redzams, ka tā ir finansēta kampaņa. Mans jautājums ir, kas finansēja šādu kampaņu," pauda politiķe.

Pēc tam JV deputāti ir vērsušies drošības iestādēs "saistībā ar šo potenciālo demokrātiskas valsts drošības apdraudējumu".

VDD aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir saņēmis JV deputātu iesniegumu par iespējamu prettiesisku iejaukšanos Latvijas iekšpolitiskajos procesos un vērtēs šo gadījumu atbilstoši savai kompetencei.

Pēc Siliņas pieteikšanas premjera amatam atsevišķos plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos parādījās kritika par viņas līdzšinējās karjeras norisēm, piemēram, Siliņa tika kritizēta saistībā ar valsts austrumu robežas infrastruktūras neuzbūvēšanu laikā, kad viņa strādāja Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres amatā. Paralēli tika izplatīti arī it kā jautājumu formā noformulēti, ar faktiem nepamatoti pieļāvumi par varbūtēji bijušām privātajām attiecībām ar kādu kriminālo autoritāti un kontaktiem ar pieaugušo filmu industriju.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu