Agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas peldētāji tomēr drīkstēs piedalīties starptautiskajās sacensībās

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Gorodenkoff/"Shutterstock"

Krievijas un Baltkrievijas peldētāji varēs atgriezties starptautiskajās sacensībās, pirmdien paziņoja Starptautiskā Peldēšanas federācija ("World Aquatics").

Vēl jūlijā "World Aquatics" norādīja, ka krievi un baltkrievi sacensībās piedalīties nevarēs, tomēr pirmdienas ziņojumā sacīts, ka "pēc plašām konsultācijām ir pieņemts lēmums par stingru kritēriju kopumu, kas kā neitrāliem sportistiem ļautu atkal startēt pārstāvjiem no Krievijas un Baltkrievijas."

Noteikumos, ko izstrādājusi neatkarīga darba grupa, ir arī nosacījumi, ka sportisti no Krievijas un Baltkrievijas nedrīkst aktīvi atbalstīt Krievijas iebrukumu Ukrainā, tāpat sacensībās nebūs atļauti abu [Krievijas un Baltkrievijas] valstu karogi un himnas, kā arī tiks veikti stingri antidopinga pasākumi.

Katrā disciplīnā starptautiskās sacensībās nevarēs startēt vairāk par vienu atlētu no katras valsts.

"World Aquatics" norāda, ka veikusi aptauju pieaugušo un junioru peldētāju vidū un 67% atbalstījuši krievu un baltkrievu sportistu atgriešanos sacensību apritē neitrālo atlētu statusā.

Pēdējā pasaules čempionātā, kas jūlijā notika Japānas pilsētā Fukuokā, krievi un baltkrievi piedalīties nevarēja, tomēr tagad pieņemtais lēmums paver ceļu agresorvalstu pārstāvjiem arī uz 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu