FOTO UN VIDEO "Niknais septembris." Iedzīvotāji dalās ar fotoattēliem un video no 13. septembra negaisa (1)

Apollo.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no video/Laimdota Vištarte Leimane/"Facebook"

13. septembra vakarā, kā arī 14. septembra naktī un no rīta Latvijā, sākot no rietumiem, gaidāms lietus un stipras pērkona lietusgāzes. Sociālo tīklu platformā "Facebook" publicēti videoklipi un fotoattēli no negaisa. 

Saldū tika novērota zibeņošana, kā arī stiprs vējš.

Zibens spēris arī Liepājā.

Zibeņo arī Rūjienā.

Novērotas arī spēcīgas lietusgāzes.

Pie Durbes ezera zibens izlādes novērotas ik pēc pāris sekundēm.

No plkst. 19 trešdienas vakarā līdz plkst. 5 ceturtdienas rītā valsts rietumu pusē būs spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludinātais oranžās pakāpes brīdinājums par pērkona negaisu, kas vietām nesīs krasas vēja brāzmas līdz 20-24 metriem sekundē, ļoti stipras lietusgāzes un, iespējams, arī lielgraudu krusu.

Ceturtdien no rietumiem debesis skaidrosies, austrumu novados gaidāma apmākusies diena. Pēcpusdienā nokrišņi gaidāmi vairs tikai valsts austrumos, vietām iespējams stiprs lietus un pērkona negaiss.

Sākot ar Kurzemi, vējš iegriezīsies no ziemeļiem, piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 17-22 metriem sekundē.

Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā būs +12..+19 grādu robežās.

Rīgā brīžiem līs, iespējamas stipras pērkona lietusgāzes; ceturtdienas pēcpusdienā laiks skaidrosies. Pūtīs brāzmains vējš, priekšpusdienā gaidāmas ziemeļu vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē. Gaisa temperatūra no rīta un dienā būs +15..+17 grādi.

Iepriekš ziņots, ka 7.augustā, Latviju šķērsoja aukstā gaisa fronte, līdz ar to siltajā un mitrajā gaisa masā veidojās spēcīgi negaisa mākoņi, kas sev līdzi nesa ekstremāli stipras lietusgāzes, krasas vēja brāzmas un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Zemgali un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nodarot Dobeles novadā.

Foto: Vētras postījumi Dobeles novadā (7. augustā)

Video: Bojāti ēku jumti Dobeles novadā (8.augusta video

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu