"Viņi visi ir miruši." Marokas skolotāja, kura zemestrīcē zaudēja visus skolēnus

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Morocco/Shutterstock

Kāda Marokas skolas skolotāja Nesrīna Abu Eirafela piedzīvojusi traģēdiju spēcīgas zemestrīces ar stiprumu 6,8 balles dēļ. Skola atradās kalnu ciematā, kurā dzīvoja arī viņas skolēni. Šis ciemats bijis tuvu zemestrīces epicentram, kā rezultātā visi viņas skolēni gāja bojā, vēsta raidsabiedrība BBC.

Arābu un franču valodas skolotāja pēc zemestrīces devās meklēt savus audzēkņus. Viņa atklāja, ka visi 32 bērni – vecumā no sešiem līdz 12 gadiem – ir miruši.

"Es devos uz ciematu un sāku jautāt par saviem audzēkņiem. Kur ir šī meitene? Kur ir tas zēns? Atbildi uzzināju pēc vairākām stundām: "Viņi visi ir miruši.""

Spēcīgākajā zemestrīcē, kas jebkad reģistrēta Marokā, kopumā gāja bojā teju 3000 cilvēku.

Vissmagāk cietuši apgabali uz dienvidiem no Marakešas, kur daudzi kalnu ciemati tika pilnībā iznīcināti. Adaselas ciemats bija viena no šīm vietām.

Skolotāja atminas, kā viņa uzzināja par to, kas notika ar sešgadīgo skolēnu Kadiju. Glābēji bērna līķi atrada guļam blakus savam brālim Muhamedam un viņas māsām Menai un Hananai. Viņi visi zemestrīces laikā gulēja savā gultā.

Skolotāja audzēkņus raksturoja kā centīgus bērnus un "eņģeļus", kuri vēlējās mācīties. Neskatoties uz cīņu ar nabadzību un dārdzības krīzi, bērni un viņu ģimenes uzskatīja, ka skola ir "vissvarīgākā lieta pasaulē".

"Mūsu pēdējā nodarbība bija piektdienas vakarā, tieši piecas stundas pirms zemestrīces," sacīja skolotāja.

"Mēs mācījāmies Marokas himnu un plānojām to nodziedāt visas skolas priekšā pirmdienas rītā," saka skolotāja.

Zemestrīcē Marokā bojāgājušo skaits pārsniedzis 2,8 tūkstošus

Marokā notikušajā spēcīgajā zemestrīcē, kas sagrāvusi daudzas ēkas un nodarījusi citus postījumus, bojāgājušo skaits ir pārsniedzis 2,8 tūkstošus, pirmdienas vakarā pavēstīja Iekšlietu ministrija.

Kā teikts ministrijas paziņojumā, ir gājuši bojā vismaz 2862 cilvēki, bet vēl 2562 cilvēki ir ievainoti.

Aculiecinieki stāstīja, ka glābšanas darbi pēc zemestrīces turpinās "stabilā, bet lēnā tempā", jo zemestrīces izraisītie nogruvumi bloķējuši kalnu ceļus un glābēji daudzviet nevar sasniegt zemestrīcē cietušās apdzīvotās vietas.

Tieslietu ministrs Abdellatifs Vahbi paziņoja telekanālam "Al Arabiya", ka varas iestādes ir izveidojušas lauka hospitāļus zemestrīces epicentra tuvumā, lai sniegtu palīdzību cietušajiem.

Marokas ziņu aģentūra MAP vēstīja, ka glābšanas vienības no Spānijas, Lielbritānijas un Kataras ir sākušas atbalstīt Marokas glābēju vienības zemestrīces skartajos rajonos.

Lielbritānija ir nosūtījusi uz Maroku 60 glābējus ar aprīkojumu un četrus speciāli apmācītus suņus, un Spānijas armija nosūtījusi 56 glābējus un četrus suņus.

Maroka ir piekritusi palīdzības piedāvājumiem no Lielbritānijas, Spānijas, Kataras un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), bet brīdinājusi, ka vēlāk tai, iespējams, būs nepieciešama arī citu valstu palīdzība.

Eiropas Savienība sniegs Marokai palīdzību viena miljona eiro apmērā, pirmdien paziņoja Eiropas Komisija.

Pēc ASV Ģeoloģiskā dienesta datiem, zemestrīces stiprums bija 6,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Tās epicentrs atradās 70 kilometrus uz dienvidrietumiem no Marrākešas, bet hipocentrs - 18,5 kilometru dziļumā. Zemestrīcei sekoja vairāki simti pēcgrūdienu.

Iepriekšējo reizi spēcīga zemestrīce Marokā pieredzēta 2004. gadā. Toreiz 6,4 magnitūdas stiprā zemestrīcē dzīvību zaudēja vairāk nekā 600 cilvēku.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu