Policijas droni ķer pārkāpējus arī mazpilsētās. Autovadītāji pārsteigti

Apollo.lv
FPV drons. Ilustratīvs foto
FPV drons. Ilustratīvs foto Foto: Unsplash

Satiksmes uzraudzībai no gaisa Valsts policija izmanto dronus arī pilsētās Vidzemē un Latgalē, un šis fakts daudzus autovadītājus pārsteidz brīdī, kad pieķerti par pārkāpumu. "Dronu reidi" ietver sevī īstenu loģistiku, pārliecinājās raidījums "360TV ZIŅneši".

Netrafaretā policijas automašīna novietota klusā ieliņā Madonā, un televīzijas žurnālisti lūgti nekāpt ārā no auto, lai vietējos iedzīvotājos neraisītu aizdomas.

VP Vidzemes RP Dienvidvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas 4. grupas vecākais inspektors Roberts Krauklis diskrētā veidā sagatavo dronu pacelšanai gaisā. Iemesls – Madonā un citās reģionālajās pilsētās satiksmes uzraudzībai ar dronu traucē iedzīvotāju Whatsapp grupas.

Līdzko pamana policiju ar dronu pulti rokās, cilvēki steidz informāciju likt nevis Waze, bet tieši iedzīvotāju čatos.

"Ir bijušas situācijas, kad konkrēti šajā vietā nostājāmies un par mums ir informācija jau ielikta čatā, vēl pirms drons ir vispār pacelts augšā. Tā ir tā mazās pilsētas specifika – viens otru pazīst, policijas auto ātri izskaitļojas," 360TV ZIŅnešiem saka inspektors Krauklis.

Dronu reidā šoreiz pārkāpums pēc pārkāpuma. Autovadītāju reakcijas mēdz būt dažādas. Lielākoties pausts pārsteigums, ka satiksmes uzraudzība no gaisa notiek arī ārpus Rīgas.

"Kad es paskaidroju, ka pārkāpums fiksēts ar bezpilota gaisa kuģi, tajā brīdī pretī vairs nerunā. Parādām viņiem video, viss ir skaidrs," tipiskāko situāciju raksturo drona operators.

Roberts Krauklis ir vienīgais policists Madonā, kurš pabeidzis drona pilotēšanas kursus. Ikdienā izmeklē ceļa satiksmes negadījumus, sēžot birojā pie galda, tāpēc īpaši interesantas esot tās darba dienas, kad notiek reids ar drona pacelšanu gaisā.

Satiksmes uzraudzībai Valsts policija izmanto dronu vietās ar lielu satiksmes intensitāti. Kopš gada sākuma Madonas novadā ar dronu fiksēti 65 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi.

"Lielākoties runa ir par stop zīmes, rīkojumu zīmes neievērošanu, nepārtrauktās līnijas ignorēšanu. Konstatējam neatļautos manevrus," saka VP Vidzemes RP Dienvidvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas 4. grupas inspektors Jānis Kalniņš.

Latvijā kopumā šogad līdz septembrim ar drona palīdzību fiksēti 300 pārkāpumu.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu