Nacionālais teātris godinās leģendāro aktieri Uldi Dumpi 80 gadu jubilejā

Apollo.lv
Foto: Ieva Lūka/LETA

Latvijas Nacionālajā teātrī 3. oktobrī pulcēsies teātra kolektīvs un viesi, lai godinātu aktieri Uldi Dumpi 80. jubilejā.

Aktieris ir piekritis šajā dienā būt uz Nacionālā teātra skatuves, lai satiktu ne tikai kolēģus no sava un citiem teātriem, bet arī skatītājus. Par teatrālu un kinematogrāfisku sveicienu parūpēsies Edmunds Freibergs un Ināra Slucka.

Kā norādīts teātra tīmekļvietnē, Dumpis dzimis 1943. gada 3. oktobrī Bauskā. Bērnību pavadījis dzimtas mājās "Dumpjos" Īslīces pagastā, vēlāk ar māti pārcēlušies uz Rundāles pagastu un Bausku.

Skolas gaitas mākslinieks iesācis Īslīces pamatskolā, mācījies Pilsrundāles septiņgadīgajā skolā, 1961. gadā beidzis Bauskas vidusskolu. Mācījies arī mūzikas skolā klavieres, trompeti un spēlējis basketbolu sporta skolā.

1965. gadā Dumpis absolvējis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes Aktieru nodaļu un sācis strādāt Nacionālajā teātrī. Atveidojis nozīmīgas lomas teātrī, radio un televīzijas teātrī.

Par viņu sarakstītas grāmatas - 2003. gadā klajā nāca Diānas Spertāles grāmata "Uldis Dumpis. Spoguļattēls", savukārt 2015. gadā dienasgaismu ieraudzīja Līgas Blauas grāmata "Uldis Dumpis. Zemgalietis".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu