Banki komentējis pievienošanos Eirolīgas klubam "Virtus"

LETA
Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki
Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki Foto: FIBA.com

Latvijas vīriešu basketbola izlases treneris Luka Banki, pieņemot lēmumu kļūt par Itālijas kluba Boloņas "Virtus" galveno treneri, nešaubījās par izdarīto izvēli, preses konferencē teica Banki.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā par Itālijas kluba Boloņas "Virtus" galveno treneri tika apstiprināts Latvijas vīriešu basketbola izlases treneris Banki neilgi pēc tam, kad no amata tika atbrīvots Serdžo Skariolo. Līgums ar Banki noslēgts līdz 2025.gada vasarai, un plānots, ka viņa jaunie pienākumi netraucēs turpināt darbu ar Latvijas izlasi.

"Neslēpju savas emocijas un prieku būt šodien tik prestižā un nozīmīgā komandā. Man nebija nekādu šaubu, kad pieņēmu šo izaicinājumu," teica Banki.

"Šķiet, ka vairs nav iespējams komandai pakāpties uz nākamo līmeni, kad jau ir sasniegta ekselence, taču mēģināšu visu paveikt pēc iespējas labāk savā stilā. Man ir pietiekoši daudz pieredzes, lai saprastu, ka ir jāseko jau iepriekšējiem ceļiem," turpināja Banki.

Itāļu speciālists Pasaules kausa finālturnīrā tika atzīts par labāko treneri, nopelnot balvu ne tikai par izlases sniegumu finālturnīrā, bet arī visa cikla laikā. Pēc Banki stāšanās pie Latvijas izlases stūres latvieši 24 spēlēs izcīnījuši 21 uzvaru, pirms finālturnīrā 16 mačos tiekot pie 15 panākumiem.

Savukārt kluba īpašnieks Masimo Dzaneti atklāja, ka viņam bijusi saruna arī ar Valteru de Rafaeli, tomēr viņš lēmis par labu Banki kandidatūrai, jo ne tikai kluba vadība, bet arī līdzjutēji attiecīgajā amatā vēlējās redzēt tieši Latvijas izlases treneri.

"Visi vēlējās redzēt komandā Banki, un viņš uzreiz arī piekrita. Es aizsargāju Serdžo Skariolo līdz pēdējam brīdim, taču kaut kas notika starp viņu un mums, tāpēc visam reiz pienāk beigas," piebilda Dzaneti.

Boloņas vienība šosezon spēlēs arī ULEB Eirolīgā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu