VDD rosina apsūdzēt personu par luksusa automašīnas neatļautu nodošanu Krievijas pilsonim

Papildināts
LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
VDD. Ilustratīvs attēls.
VDD. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret vienu personu par luksusa automašīnas neatļautu nodošanu Krievijas pilsonim, informēja VDD.

Personu rosināts apsūdzēt par Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pārkāpšanu.

Kriminālprocesu pret šo personu VDD sāka šogad 6. aprīlī. Izmeklēšanas laikā iegūta informācija par to, ka šī persona nodeva citai personai Krievijā luksusa klases automašīnu un tādējādi pārkāpa ES Padomes regulu, kas aizliedz tieši vai netieši pārdot, piegādāt, nodot vai eksportēt luksusa preces jebkurai fiziskai vai juridiskai personai, vienībai vai struktūrai Krievijā vai izmantošanai Krievijā.

Līdz ar kriminālprocesa sākšanu pret minēto personu VDD bija sācis arī procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu uzņēmumam, ko minētā personā ir pārstāvējusi.

Nosūtot kriminālprocesa materiālus pret minēto personu prokuratūrai un rosinot to sākt kriminālvajāšanu pret šo personu, VDD arī rosināja prokuratūru turpināt procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu pret šīs personas pārstāvēto uzņēmumu.

Savukārt citā lietā VDD rosinājis apsūdzēt kādu personu par Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pārkāpšanu.

Kriminālprocesu pret šo personu VDD sāka 2022.gada 28.septembrī, un izmeklēšanas laikā tika iegūta informācija par to, ka persona pārkāpa ES noteiktās sankcijas attiecībā uz dzelzs un tērauda produkcijas importu ES. Proti, persona pārkāpa ES Padomes Regulā noteikto aizliegumu importēt ES dzelzs un tērauda izstrādājumus, ja to izcelsme ir Baltkrievija vai ja tie tiek eksportēti no Baltkrievijas.

Līdz ar kriminālprocesa uzsākšanu pret minēto personu, VDD bija sācis arī procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu uzņēmumam, ko minētā personā ir pārstāvējusi.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu