Andris Biedriņš kļuvis par ambiciozā basketbola projekta "Rīgas Zeļļi" biedru un vēstnesi

LETA
Edgars Buļs un Andris Biedriņš
Edgars Buļs un Andris Biedriņš Foto: Instagram.com/@rigaszelli

Par jaunā kluba "Rīgas Zeļļu" biedru un vēstnesi kļuvis bijušais Latvijas izlases un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Andris Biedriņš, ziņo komanda.

"Esam lepni un pagodināti, ka Latvijas basketbola leģenda Andris Biedriņš izlēmis kļūt par "Rīgas Zelli" un kluba vēstnesi," norāda vienības prezidents Edgars Buļs. "Andris ir visu laiku labākais Rīgas basketbola skolu audzēknis, un tas ir tikai loģiski, ka viņš pievienojas komandai, kas atrodas Rīgas jaunatnes basketbola sistēmas augšgalā un turpinās attīstīt galvaspilsētas jaunos talantus."

Kā norāda Buļs, Biedriņš piekritis kļūt par kluba vēstnesi, kas sevī ietvers kluba reprezentāciju Latvijā un starptautiski, jaunu partneru piesaisti, jauno spēlētāju mentorēšanu un citas aktivitātes.

Savukārt Biedriņš, kurš savulaik desmit sezonas spēlēja NBA, atklāj, ka sarunas ar kluba vadību bijušas visas vasaras garumā, viņš labi pazīstot kluba vadību un galveno treneri, kā arī viņu uzrunājusi komandas vadības vīzija un redzējums par to, kā klubam būtu jāattīstās.

"Pats no basketbola esmu ieguvis ļoti daudz, pēc karjeras beigām esmu arī labi atpūties no sporta, un tagad esmu gatavs atkal iesaistīties Latvijas basketbolā," atklāj 37 gadus vecais Biedriņš. "Turklāt arī mans dēls aktīvi trenējas basketbolā basketbola skolas "Rīga" sistēmā, tāpēc man ir papildu motivācija"

Biedriņš norāda, ka sākotnēji kļūs par kluba biedru un vēstnesi, jo vēlas palīdzēt klubam ar kontaktiem un pieredzi "nostabilizēties uz basketbola kartes". Tāpat bijušais spēlētājs atklāj, ka, ja sadarbībā viss apmierinās, viņš neizslēdzu iespēju nākotnē kļūt arī par kluba akcionāru.

2004.gadā Biedriņš kļuva par pirmo latvieti, kurš ticis draftēts NBA, viņu ar augsto 11.numuru izvēloties Goldensteitas "Warriors". Šobrīd Sanfrancisko bāzētajā komandā Biedriņš pavadīja kopumā deviņas sezonas, labākajā izceļoties ar vidēji gūtajiem 11,9 punktiem un izcīnītajām 11,2 bumbām zem groziem.

Latvijas izlasi Biedriņš pārstāvēja divos Eiropas čempionātos.

Jau iepriekš vēstīts, ka "Rīgas Zeļļu" galvenais treneris būs Juris Umbraško, viņam asistēs Dāvis Čoders, Mārtiņš Fomins un Oskars Zurkovs, bet spēlētāju līgumi noslēgti ar Franci Lāci, Uģi Pineti, Zigmāru Raimo, Juri Vītolu, Rihardu Berkoldu, Dāvidu Vīksni, Tomu Skuju, Andreju Šeļakovu, Robertu Dembski un Georgi Nacvlišvili.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) sezonu vienība atklās 30.septembrī ar spēli "Arēnā Rīga" ar Igaunijas vienību "Keila".

"Rīgas Zeļļi" šosezon spēlēs LIBL, LBL, kā arī Latvijas kausa izcīņā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu