Sv, 24.09.2023.

Parādījies jauns Covid-19 variants ar vairākām mutācijām. Kādi ir tā simptomi?

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 9
Foto: Lightspring/"Shutterstock"

Nesen parādījies jauns Covid-19 variants "Pirola," kas izteikti atšķiras no priekštečiem, jo nav cēlies no kāda no iepriekšējiem variantiem. Medijs "USA Today" apkopoja informāciju par jaunajam vīrusam raksturīgajiem simptomiem un paņēmieniem, kā no tā pasargāties. 

Par "Pirola" variantu pirmo reizi tika ziņots šī gada augusta beigās. Tam ir vairāk mutāciju nekā citiem variantiem - 30 - kas nozīmē, ka līdz šim izstrādātās vakcīnas, kas radītas aizsardzībai pret paveidiem, kas cēlušies no "Omicron" celma, tik labi pret to varētu nedarboties. 

Pagaidām pasaulē ir reģistrēti tikai septiņi saslimšanas gadījumi. Tie konstatēti Dānijā, Izraēlā, Amerikas Savienotajās valstīs un Apvienotajā Karalistē. 

Pagaidām nav atklāti simptomi, kas būtu raksturīgi tikai šim variantam. Līdz šim tam piedēvētas tikai "klasiskās" kovida pazīmes, tostarp iesnas, galvas sāpes, kakla sāpes, klepus un ožas zudums. 

Lai pasargātu sevi no saslimšanas, ieteicams vilkt sejas maskas un regulāri mazgāt rokas ar ziepēm vai dezinfekcijas līdzekli. 

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 9

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu