Vandalisma dēļ uz laiku slēdz pastaigu taku Gaujas Nacionālā parka teritorijā

LETA
Gaujas Nacionālā parka ainava Siguldā.
Gaujas Nacionālā parka ainava Siguldā. Foto: Lita Krone/LETA

Otrdien konstatēti tīši bojājumi pastaigu takas kāpnēm Gaujas Nacionālā parka teritorijā, tādēļ uz laiku pastaigu taka slēgta, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vecākā komunikācijas speciāliste Ilze Reinika.

Kāpnēm, kas savieno Gaujas senleju ar Šveices ielu Siguldā, proti, pie Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis", vairāki pakāpieni pilnībā vai daļēji izlauzti, arī margas vietām nolauztas. Šādi bojājumi kāpnes padara bīstamas un nelietojamas, tādēļ taka uz laiku ir slēgta.

DAP aicina cilvēkus būt vērīgiem, un, ja informatīvās zīmes un lentas ir norautas, bet DAP nav publiski izziņojusi par remontdarbu pabeigšanu, sabojātās trepes nelietot.

Takas sākuma un beigu posmā ir izvietotas brīdinošas-informatīvas zīmes par takas slēgšanu, kā arī kāpņu platformas ir norobežotas ar lentām. Tiklīdz kāpnes tik salabotas un būs gājējiem atkal drošas, DAP par to ziņos plašsaziņas līdzekļos un savos sociālajos kontos.

Ja kāds ir redzējis pašlaik nezināmos vandaļus, kuri ir sabojājuši stāvās kāpnes pēdējās diennaktīs, DAP aicina ziņot.

Lai arī kāpnes pašlaik pie Siguldas Mākslu skolas ir slēgtas, daudzveidīgas pastaigas Gaujas senlejā aizvien ir iespējamas, plānojot citu gājiena sākuma vai beigu posmu. Piemēram, no/uz Šveices ielu uz/no Gaujmalas var iziet pa Lakstīgalu gravas taku iepretim Maija parkam vai Siguldas slimnīcai, no Svētku laukuma, pa Siguldas serpentīna ceļu, pie gaisa tramvaja un pa Siguldas-Turaidas ceļa gājēju celiņu.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu