FOTO Sieviete, kas iepriekš aizturēta par Krievijas simbolikas izrādīšanu, atkal "izrotājusi" mājokli (7)

Apollo.lv
Foto: Apollo.lv aculiecinieks

Iepriekš aizturētās prokremliski noskaņotās sievietes Jeļenas Kreiles logā jau atkal redzami agresorvalsts Krievijas simboli, liecina "Apollo.lv" aculiecinieka iesūtītās fotogrāfijas, kas uzņemtas trešdien, 20. septembrī.

Kā redzams fotogrāfijās, logos izvietoti vairāki Krievijas karogi, kā arī citu valstu karogi zilā, sarkanā un baltā krāsā. Uzlīmēts plakāts ar uzrakstu "Dievs sargā Latviju", kā arī plakāti ar uzrakstiem krievu valodā.

Foto: Sieviete, kas iepriekš aizturēta par Krievijas simbolikas izrādīšanu, atkal "izrotājusi" mājokli

Dzīvokļa iemītniece Jeļena Kreile mediju redzeslokā nonāca 2022. gadā pēc Krievijas sāktā iebrukuma Ukrainā, kad sabiedrībā vairākkārt parādījās ar uz somas uzkrāsotu okupantu simboliku - Z burtu.

Iepriekš simbolus viņa uz logiem izlikusi martā. Likumsargi ieradās, karogus no logiem noņēma un Kreili nogādāja īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Toreiz sākta krimināllieta pēc Krimināllikuma 74.1 panta – par kara noziegumu slavināšanu.

Pagājušajā gadā pret Kreili krimināllietu par iespējamu Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu publisku attaisnošanu un slavināšanu ierosināja arī Valsts drošības dienests. Šī izmeklēšana joprojām turpinās. 

Sazinoties ar Valsts policiju, "Apollo.lv" noskaidroja, ka likumsargi periodiski tiek informēti par šāda veida simbolikas izvietošanu šī nama logos, uz ko arī attiecīgi reaģē. Katra veida simbolika tiek vērtēta atsevišķi.

Persona šobrīd ir brīvībā, jo viņai saskaņā ar Kriminālprocesa likumu tika mainīts drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, norāda policijā. 

Par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu ir paredzēts sods, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija atgādina, ka agresorvalsti Krieviju vai tās armiju slavinošas aktivitātes un darbības Latvijā nav pieļaujamas un atbalstāmas.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" nesen vēstīja, ka Kreile ir mājsaimniece. Dzimusi un augusi Latvijā, bet latviski zinot pāris vārdu.

Protestētāja viņā esot pamodusies Covid-19 pandēmijas laikā, kad ieejai veikalā vajadzēja vakcinācijas sertifikātu. Tad arī sākušās pirmās saķeršanās ar likumsargiem, kas kulminēja pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Sieviete žurnālistiem atkārtojusi, ka neiestājas ne par karu, ne par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, bet no viņas nav bijis iespējams saņemt atbildi, kas notiek Ukrainā. Tas nekādi neesot saistīts ar pret viņu uzsāktajām lietām. Vainu nevienā no lietām Kreile neatzīstot, bet vēršanās pret viņu notiekot, jo "ļaunie spēki vēršas pret labajiem, tie ir dēmoni".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu