Polijas premjers: Mēs vairs nepiegādājam ieročus Ukrainai (8)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis. Foto: Geert Vanden Wijngaert/AP

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis trešdien, 20. septembrī, paziņoja, ka Polija vairs neapbruņo Ukrainu, bet tā vietā koncentrējas uz savas aizsardzības pastiprināšanu.

Kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma Polija ir bijusi viena no stingrākajām Ukrainas atbalstītājām un viena no galvenajām ieroču piegādātājām Kijivai. Liela daļa ieroču, kurus ASV un citas valstis sūta Ukrainai, tiek piegādāti caur Poliju.

Polija arī uzņēmusi apmēram miljonu ukraiņu bēgļu, sniedzot tiem dažāda veida valsts palīdzību.

Attiecības starp abām valstīm tomēr ir kļuvušas saspīlētas Polijas noteiktā Ukrainas labības importa aizlieguma dēļ, kura mērķis ir aizsargāt Polijas lauksaimniekus.

Moraveckim trešdien tika uzdots jautājums, vai Polija turpinās atbalstīt Kijivu, neraugoties uz šo strīdu.

"Mēs vairs nepiegādājam ieročus Ukrainai, jo tagad mēs apbruņojam Poliju ar mūsdienīgākiem ieročiem," atbildēja Moraveckis.

Premjers sacīja, ka valsts ir veikusi vairākus pasūtījumus aizsardzības rūpniecības uzņēmumiem, tostarp haubiču "Krab" un bruņumašīnu "Rosomak" ražošanai.

Moraveckis atzīmēja, ka Polija negrasās iejaukties pie Žešovas pilsētas esošā loģistikas centra darbībā. Caur šo centru tiek sūtīta militārā palīdzība Ukrainai.

Komentāri (8)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu