Līdz gada beigām uz Rīgas ceļiem būs vēl 60 "gulošie policisti"

LETA
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Robert Podlaski/Shutterstock

Rīgā notiek darbs pie 60 jaunu ceļa ātrumvaļņu ierīkošanas, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Pašlaik ātrumvaļņi izbūvēti 25 vietās. Pārējās vietās ātrumvaļņus plānots ierīkot līdz šī gada beigām.

Ārtelpas un mobilitātes departaments ceļa ātrumvaļņus izbūvē prioritārā secībā, ņemot vērā iedzīvotāju iesniegumus. Ātrumvaļņus izbūvē ielās, kurās ierīkotas dzīvojamās zonas, 30 kilometru stundā ātruma ierobežojuma zonas, nav izbūvētas gājēju ietves, tuvumā atrodas skolas un pirmsskolas izglītības iestādes.

Attiecīgi ātrumvaļnus izbūvē satiksmes mierināšanas nolūkos, tādējādi palielinot gājēju drošību.

"Mierīgāka satiksme Rīgā ir mūsu visu drošības interesēs, tāpēc ātrumvaļņus izbūvējam mikrorajonos un Rīgas apkaimēs tajās vietās, kur ir lielāka gājēju satiksme, kur biežāk pārvietojas bērni.

Pašu rīdzinieku iesaiste, piesakot vietas, kur ieviest šādus uzlabojumus, ir ļoti labs piemērs sadarbībai starp pašvaldību un iedzīvotājiem," norāda Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Ārtelpas un mobilitātes departaments izbūvē asfalta ātrumvaļņus un saliekamos ātrumvaļņus, kuri izgatavoti no gumijas un tamlīdzīga materiāla. Atšķirīgs ir arī ātrumvaļņu augstums, kas ir atkarīgs no atļautā maksimālā braukšanas ātruma konkrētajā ielā.

Ātrumvaļņi izbūvēti Codes ielā, Jāņa Dikmaņa ielā, Jāņogu ielā, Komētas ielā un citviet.

Kā informēja Rīgas domē, kopējā līgumsumma par ātrumvaļņu izbūvi ir 302 143 eiro. Katra ātrumvaļņa izmaksas ir atšķirīgas, ņemot vērā konkrētās vietas apstākļus.

Līgums par ātrumvaļnu izbūvi noslēgts ar SIA "Ļ-KO".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu