FOTO ⟩ Jelgavā aizvadītas pretterorisma mācības "Mītava 2023"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pretterorisma mācības Jelgavā
Pretterorisma mācības Jelgavā Foto: VDD

Šodien Zemgales olimpiskā centra teritorijā Jelgavā notika Valsts drošības dienesta (VDD) organizētas pretterorisma mācības "Mītava 2023", kurās operatīvo dienestu un citu institūciju pārstāvji praksē pārbaudīja gatavību rīkoties teroristu uzbrukuma publiskos pasākumos gadījumā.

Atbilstoši VDD izstrādātajam mācību scenārijam atbildīgie dienesti pārbaudīja gatavību veikt nepieciešamos pasākumus, notiekot vairākiem teroristu uzbrukumiem publiska pasākuma noslēgumā.

Foto: Pretterorisma mācības "Mītava 2023"

Saskaņā ar scenāriju teroristi ar šaujamieroci un aukstajiem ieročiem uzbruka pasākuma apmeklētājiem, tiem pametot pasākuma norises vietu, kā arī ar automašīnu taranēja cilvēku pūli, kā rezultātā bija vairāki desmiti cietušo. Šāds mācību scenārijs ticis izstrādāts, ņemot vērā aktuālās terorisma draudu tendences Eiropā.

Dienesti mācībās izspēlēja veicamos glābšanas darbus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, teroristu aizturēšanu un to radītā apdraudējuma novēršanu, kā arī uzbrukumu seku likvidēšanas pasākumus un izmeklēšanas darbības teroristu uzbrukuma gadījumā. Īpaši svarīgs elements mācību izspēlē bija iesaistīto dienestu savstarpējā sadarbība un darbību koordinācija notikuma vietā, lai pēc iespējas vairāk mazinātu teroristu uzbrukumu sekas.

Mācībās piedalījās aptuveni 250 dalībnieki no dažādām pretterorisma pasākumos iesaistītām institūcijām - VDD, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Ģenerālprokuratūras, Zemgales tiesu apgabala prokuratūras, Jelgavas pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Lai veicinātu pretterorisma mācību sekmīgu norisi, VDD iepriekšējā nedēļā operatīvo dienestu Zemgales reģiona struktūrvienību pārstāvjiem organizēja informatīvu semināru, kā arī teorētiskās jeb tā sauktās "galda mācības". 14.septembrī notikušajā informatīvajā seminārā VDD pretterorisma eksperti operatīvo dienestu pārstāvjiem atgādināja veicamos pasākumus teroristu uzbrukuma gadījumā, kā arī iepazīstināja semināra dalībniekus ar aktuālajām terorisma draudu tendencēm Eiropā.

Savukārt 15.septembrī operatīvo dienestu Zemgales reģiona struktūrvienību pārstāvjiem bijušas iespējas savas zināšanas nostiprināt VDD organizētu galda mācību ietvaros, plānojot un savstarpēji koordinējot veicamās darbības publiska pasākuma laikā notikuša teroristu uzbrukuma gadījumā.

Līdz ar Zemgalē organizēto informatīvo semināru un "galda mācībām" VDD noslēdza pēdējos gados organizēto reģionālo pretterorisma teorētisko mācību ciklu. Trīs gadu laikā šādus seminārus un "galda mācības" VDD ir organizējis arī Kurzemes, Vidzemes un Latgales reģiona operatīvo dienestu struktūrvienību pārstāvjiem.

Pretterorisma mācības ar pilnu spēku izvēršanos VDD organizē kopš 2007.gada, un šīs bija 12.šāda veida mācības.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu