T, 29.11.2023.

"Man būtu kauns..." Krievu hokeja zvaigzne Zadorovs atklāti par savu pozīciju pret Krievijas noziedzīgo režīmu

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ņikita Zadorovs
Ņikita Zadorovs Foto: TVNET

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kalgari "Flames" aizsargs Ņikita Zadorovs sarunā ar pazīstamo blogeri un žurnālistu Juriju Dudju plašāk pastāstījis par savu nostāju pret Krievijas noziedzīgo režīmu.

Zadorovs bija viens no retajiem krievu sportistiem, kurš jau uzreiz pēc Krievijas noziedzīgā režīma iebrukuma Ukrainas teritorijā pauda savu nostāju pret karu. 

Tagad viņš sarunā ar Dudju pavēris priekškaru sarunām ar citiem krievu hokejistiem pēc tam, kad Ukrainā sākās Krievijas noziedzīgā režīma iebrukums. Viņš atklāj, ka tobrīd cits NHL hokejists, Floridas "Panthers" vārtu vīrs Sergejs Bobrovskis izveidojis grupas saraksti, kurā pulcēti NHL hokejisti.

"Viņš teica, ka mums jāturas kopā. Situācija ir sarežģīta, tāpēc mums vajadzēja izdomāt, ko tālāk darīt. Sākām dalīties ar dažādiem risinājumiem. Neatceros kurš, bet viens no spēlētājiem teica, ka vajadzētu nākt klajā ar paziņojumu visu krievu hokejistu vārdā, jo mēs visi sekojam līdzi notiekošajam. Nezinājām, vai atcels mūsu vīzas, it sevišķi Kanādas vīzas. Kanāda vairāk nosodīja karu nekā ASV," sacīja Zadorovs.

Hokejists atklāj, ka grupas sarakstē diskusiju rezultātā spēlētāji nonākuši līdz diviem variantiem par potenciālo paziņojumu. Viens no tiem bijis "pret karu", bet otrs - "pret sporta jaukšanu ar politiku". Galu galā grupas sarakstē esošie hokejisti neesot varējuši nonākt pie kopsaucēja un paziņojums izpalika.

"Sadalījāmies divās nometnēs - karu atbalstošajā un saprātīgajā," diskusiju procesu raksturo Zadorovs.

Viens no krievu hokejistiem, kurš arī pēc kara sākuma nav atteicies atbalstīt kara noziedznieku Vladimiru Putinu, ir Aleksandrs Ovečkins. Zadorovs norādīja, ka viņš ciena Ovečkina sasniegto hokeja laukumā, bet nepiekrīt viņa politiskajiem uzskatiem. 

Pērn viens no apspriestākajiem tematiem Krievijas hokejā bija vārtsarga Ivana Fedotova piespiedu iesaukšana Krievijas armijā. Zadorovs izteicās arī par šo tematu.

"Ticu, ka ir puiši, kuri spēlē Maskavas CSKA, bet neatbalsta karu. Viņi to nekad neteiks skaļi... Diemžēl cilvēkiem ir jāatsakās no savām morālēm, lai pabarotu ģimeni. Dzirdēju, ka viņam [Fedotovam] CSKA piedāvāja līgumu. Viņš no tā atteicās. CSKA teica, ka nelaidīs viņu uz NHL. Viņš atbildēja, ka brauks tāpat. Un kāds viņu aizsūtīja uz armiju..."

Zadorovs pieļauj, ka Krievijā varētu vairs arī nekad vairs neatgriezties. Taču cer, ka tā nenotiks. Cer, ka pēc kāda laika nomainīsies vara un Krievija būs demokrātiska valsts. Tāpat viņš neizslēdz iespēju, ka pēc hokejista karjeras beigām aiz mīlestības pret savu valsti viņš varētu iet politikā, lai lietas mainītu uz labo pusi.

Hokejists arī neslēpa, ka Krievijā nav bijis kopš kara sākuma: "Negribu tikt iesaukts armijā un izlaist sezonu. Tas ir pretīgi. Vai es dotos uz restorānu Maskavā, kad cilvēki tiek bombardēti? Es to nespēju. Man būtu kauns," sacīja Zadorovs.

NHL Zadorovs pārstāvējis Bufalo "Sabres", Kolorādo "Avalanche", Čikāgas "Blackhawks" un Kalgari "Flames", kurā spēlēs arī nākamsezon.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu