T, 29.11.2023.

No Ukrainas devies ceļā otrais kuģis ar graudiem kopš labības darījuma izjukšanas

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: New Africa/Shutterstock

No Ukrainas devies ceļā jau otrais kuģis ar graudiem kopš labības darījuma izjukšanas, ceturtdien paziņoja Ukrainas infrastruktūras ministrs Oleksandrs Kubrakovs.

Kuģis "Aroyat" ar Palau karogu, kas ved 17 600 tonnu kviešu, atstājis Čornomorskas ostu un ir ceļā uz Ēģipti, platformā "X" ierakstījis Kubrakovs.

Pirmais kuģis ar 3000 tonnu kviešu izbrauca no šīs pašas ostas nedēļas sākumā un jau ir sasniedzis Stambulu. Kuģis "Resilient Africa", kam arī ir Palau karogs, graudu kravu nogādās Izraēlā, liecina jūras satiksmes tīmekļa vietu dati.

Ukraina izmēģina jaunu jūras maršrutu, kas ļauj izvairīties no starptautiskajiem ūdeņiem un ved pa NATO dalībvalstu Bulgārijas un Rumānijas kontrolētajiem ūdeņiem. Iepriekš Ukraina pa šo maršrutu veiksmīgi nosūtīja vairākus kravas kuģus, kas neveda Ukrainas graudus.

Kuģošana pa šo ceļu kļuva drošāka pēc tam, kad Krievija bija spiesta atvilkt savus karakuģus pēc vairākiem sekmīgiem Ukrainas raķešu triecieniem okupētajaii Krimas pussalai, kur atrodas Krievijas Melnās jūras kara flotes galvenā bāze.

Krievija pēc atteikšanās no labības darījuma pastiprināja uzbrukumus Ukrainas Melnās jūras ostu infrastruktūrai.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu