Siliņa: Latvija un Vācija ir vienisprātis par nepieciešamību stiprināt NATO Austrumu flangu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Premjere Evika Siliņa
Premjere Evika Siliņa Foto: Valsts kanceleja, Ieva Leiniša

Latvija un Vācija ir vienisprātis par nepieciešamību turpināt NATO Austrumu flanga stiprināšanu, tostarp palielinot sabiedroto spēku klātbūtni, pirmdien pēc Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) tikšanās ar Vācijas aizsardzības ministru Borisu Pistoriusu aģentūrai LETA pavēstīja Siliņas preses sekretārs Aleksis Zoldners.

Ministru prezidente Siliņa izcēla abu valstu līdzīgo apņēmību virzīties uz lielākiem ieguldījumiem aizsardzībā, šādi stiprinot valstu un NATO kopējās aizsardzības spējas. Tāpat viņa atzīmēja Vācijas nozīmīgo lomu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, tostarp, vadot NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Lietuvā un nodrošinot gaisa patrulēšanu Baltijas gaisa telpā.

Tikšanās laikā Siliņa un Pistoriuss parrunāja Latvijas un Igauniju kopīgā Vācijā ražotās vidēja darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas IRIS-T iepirkuma virzība. Siliņa uzsvēra, ka Vācijā ražotās pretgaisa aizsardzības sistēmas iegāde rada labu potenciālu abu valstu aizsardzības industriju sadarbības padziļināšanai.

Latvijas Ministru prezidente izteica atzinību par Vācijas atbalstu Ukrainai tās cīņā pret iebrucēju. Abas puses atzina nepieciešamību turpināt militāro un cita veida atbalstu Ukrainai līdz tās Uzvarai pār Krievijas agresiju.

Jau ziņots, ka Vācijas ministrs ieradies vizītē Latvijā un tās mērķis ir tikties ar Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, lai diskutētu par reģiona drošības aktualitātēm, nesen notikušās Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmes Ramšteinā rezultātiem, kā arī turpmāku atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministri septembra sākumā parakstīja kopīgu nodoma vēstuli ar Vācijas aizsardzības ministru Pistoriusu par abu valstu turpmāku dalību Eiropas Debesu vairoga iniciatīvā, kas ir projekts ar mērķi izveidot integrētu Eiropas līmeņa pretgaisa aizsardzību.

2024.gada ietvaros Lielvārdē arī tiks izvietotas Vācijas bruņoto spēku kaujas lidmašīnas, kuras stiprinās Baltijas valstu gaisa telpu NATO gaisa patrulēšanas misijas ietvaros. Šī būs pirmā reize, kad misija tiks īstenota no Latvijas teritorijas.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu