KNAB piespriež Staķim naudassodu par komandējumu uz Tamperi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis Foto: Zane Bitere / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bijušajam Rīgas mēram Mārtiņam Staķim ("Progresīvie") piespriedis 500 eiro sodu par komandējumu uz pasaules hokeja čempionātu Tamperē.

Tviterī Staķis raksta, ka par komandējumu Tamperē saņēmis divus administratīvos sodus - katru 250 eiro apmērā.

Viens sods saņemts par to, ka viņš izdevis komandējuma rīkojumu, un otrs saistīts ar komandējuma norēķiniem.

Politiķis nolēmis sodu samaksāt.

Staķa ieskatā svarīgākais esot tas, ka viņš ir attaisnots sadaļā par komandējumu kārtības atbilstību normatīvajiem aktiem.

Jau ziņots, ka Staķis pats parakstīja rīkojumu par došanos uz Tamperi, kur tāpat kā Rīgā notika Pasaules čempionāts hokejā un aizritēja noslēdzošās cīņas par medaļām. Staķis apliecināja, ka uz Somiju devies pēc Tamperes mēra Kalervo Kumola ielūguma.

Kā liecina Staķa parakstītais rīkojums par komandējumu, no Rīgas domes līdzekļiem samaksāts par aviobiļešu un ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi, par viesnīcu, pilsētas nodoklis, kā arī komandējuma dienas nauda 100% apmērā un 30% no dienas naudas vietējā transporta izdevumiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veic resorisko pārbaudi par Staķa braucienu uz Tamperi.

KNAB izvērtēja Rīgas mēra darbības atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām, izdodot rīkojumu par komandējuma noteikšanu pašam sev un ar to saistīto izdevumu apmaksu.

Savukārt Rīgas domes "Latvijas attīstībai" frakcijas vadītājs Viesturs Zeps vērsās KNAB un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ar aicinājumu vērtēt iespējami prettiesisku domes priekšsēdētāja Staķa rīcību savu un citu domes deputātu komandējumu organizēšanā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu