Pk, 8.12.2023.

"Viņš rīkojās pareizi." Kadirovs lepojas ar video, kurā viņa 15 gadus vecais dēls sit ieslodzīto

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ramzans Kadirovs un Adams Kadirovs.
Ramzans Kadirovs un Adams Kadirovs. Foto: Adams Kadirov/Instagram

Čečenijas prokremliskais līderis Ramzans Kadirovs platformā "Telegram" 25. septembrī publicējis video, kurā redzams, kā viņa 15 gadus vecais dēls Adams ar dūrēm sit un spārda ieslodzījumā Čečenijā turēto Ņikitu Žuravļovu, kas ir apsūdzēts par Korāna dedzināšanu.

Piecas sekundes garajā video redzams, kā Adams Kadirovs metas virsū 19 gadus vecajam Žuravļovam, kas tobrīd sēž uz sola, sāk viņu sist ar dūrēm un kāju.

Tad viņš nogāž Žuravļovu zemē un grasās sišanu turpināt. Šajā brīdī video beidzas.

Upuris nepretojas, tikai cenšas aizsargāt galvu ar rokām.

Video uzņemts telpā. Kur un kad tas filmēts, kā arī kas filmējis, nav zināms.

Pie publicēta video Kadirovs komentējis: "Internetā joprojām strīdas par to, vai Adams Kadirovs piekāvis Svētā Korāna dedzinātāju Ņikitu Žuravļovu, Ukrainas specdienestu līdzzinātāju. Tā ir vai nav patiesība?

Viņš viņu piekāva un rīkojās pareizi.

Turklāt es uzskatu, ka ikvienam, kurš aizskar kādus Svētos Rakstus, tostarp tos sadedzina, tādējādi aizskarot desmitiem miljonu mūsu lielās valsts pilsoņu, ir jāsaņem bargs sods."

Čečenijas varasiestāžu pārstāvji paziņojuši, ka Kadirovs juniors piekāvis Žuravļovu augusta vidū Groznijas izmeklēšanas izolatorā. Vairāki Čečenijas līdera tuvākā loka cilvēki atbalstījuši līdera dēlu.

Likumsargu struktūru pārstāvji nekādi nav reaģējuši uz šo situāciju un nav paskaidrojuši, kā nepiederoša persona varēja nonākt izmeklēšanas izolatorā un piekaut aizturēto.

Krievijas Cilvēktiesību padomes locekle Jeva Merkačova paziņojusi, ka nosūtīs likumsargu struktūrām pieprasījumu par video publicēšanas faktu.

"Uzskatu, ka mums tagad ir nozieguma video pierādījums. Šo faktu neviens neapstrīd," komentārā, kas platformā "Telegram" publicēts žurnālistes Ksenijas Sobčakas kanālā, sacīja Merkačova.

Sobčaka vēlāk paziņoja, ka viņai piezvanījis Ramzans Kadirovs. Čečenijas līderis apgalvojis, ka dēls Žuravļovu piekāvis pēc savas iniciatīvas.

Ja "tiesa lems, ka Adams ir vainīgs, tad viņš saņems sodu pēc visas likuma bardzības", Kadirova teikto atstāstīja Sobčaka.

Video ar Korāna dedzināšanu Volgogradā, Krievijā, sociālajos tīklos parādījās 19.maijā.

Pēc divām dienām drošības struktūru pārstāvji pavēstīja, ka aizdomās par nodarījumu ir aizturēts vietējais iedzīvotājs - Ukrainā dzimušais Žuravļovs, kas strādājis par ēdienu piegādātāju. Ir zināms, ka viņš uz Volgogradu pārcēlies no okupētās Krimas.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins licis Žuravļova lietu nodot Čečenijai. Drīz pēc tam Žuravļovs tika nogādāts Groznijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu