Agresoru atgriešanās futbolā: LFF paziņo, ka pret krievu jaunatnes komandām nespēlēs

LETA
Futbola bumbas (ilustratīvs attēls)
Futbola bumbas (ilustratīvs attēls) Foto: Mārtiņš Sīlis, FK Liepāja

Visu līmeņu Latvijas futbola izlases nespēlēs pret Krievijas komandām neatkarīgi no šādu spēļu norises vietas vai Krievijas sportistu pārstāvniecības formas," trešdien paziņoja Latvijas Futbola federācija (LFF).

Jau ziņots, ka otrdien Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) deva zaļo gaismu Krievijas U-17 vīriešu un sieviešu izlašu dalībai starptautiskos turnīros.

LFF trešdien apstiprināja, ka ir un būs saliedēta ar Ukrainu un Ukrainas kolēģiem visos izrietošajos lēmumos. Tāpat LFF pilnībā respektē un ievēro Latvijas likumdošanā nostiprināto kārtību, kas attiecas uz šādu spēļu norisi vai šādu sporta komandu uzņemšanas ierobežojumiem Latvijas teritorijā.

Kā zināms, otrdien UEFA piešķīra tiesības Latvijai rīkot 2017.gada U-17 vīriešu izlašu finālturnīru.

UEFA ieskatā "bērnus nevarot sodīt par rīcību, par kuru pilnībā atbildīgi ir pieaugušie". UEFA prezidents Aleksandars Čeferins uzskata, ka diskvalifikācija liedz jaunajiem sportistiem pamattiesības uz izaugsmi un ir diskriminējoša pret viņiem.

Krievijas pieaugušo izlasēm un klubiem diskvalifikācija paliks spēkā līdz tiks izbeigta karadarbība Ukrainā, otrdien tika teikts UEFA paziņojumā.

Agresorvalstij Baltkrievijai UEFA nav piemērojusi diskvalifikāciju un tās izlases jau var piedalīties turnīros.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu