Stoltenbergs: Polija un Slovākija turpinās atbalstīt Ukrainu neatkarīgi no vēlēšanu rezultātiem

LETA
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: EPA/Scanpix

Arī pēc vēlēšanām Polija un Slovākija turpinās atbalstīt Ukrainu tās cīņā pret Krievijas iebrukumu, pārliecību paudis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Polija, kur 15. oktobrī gaidāmas parlamenta vēlēšanas, pagājušajā nedēļā paziņoja, ka vairs nepiekritīs jaunām bruņojuma piegādēm Ukrainai, bet koncentrēsies uz savu rezervju atjaunošanu. Abu valstu starpā saasinājies arī strīds par Ukrainas labības importu Polijā.

"Sagaidu un esmu pārliecināts, ka Ukraina un Polija atradīs iespēju, kā atrisināt šīs problēmas bez negatīvas ietekmes uz militāro atbalstu Ukrainai," Stoltenbergs teicis ziņu aģentūrai "Reuters".

Arī NATO dalībvalsts Slovākija ir bijusi uzticama Ukrainas sabiedrotā, kaimiņvalstij piegādājot militāro tehniku, arī iznīcinātājus "MiG-29" un pretgaisa aizsardzības sistēmas "S-300".

Opozīcijas līderis un populistiskais ekspremjers Roberts Fico, kura kreisajai partijai "Virziens - sociāldemokrātija" ("Smer-SD") un Eiropas Parlamenta vicespīkera Mihala Šimečkas sociālliberālajai partijai "Progresīvā Slovākija" tiek prognozētu vienlīdz labi panākumi sestdien notiekošajās parlamenta vēlēšanās, ir solījis izbeigt atbalstu Ukrainai.

Tomēr Stoltenbergs uzstāja, ka, "lai kāda būtu jaunā Slovākijas valdība, mēs turpināsim pulcēties NATO sanāksmēs, un esmu pārliecināts, ka atradīsim veidus, kā turpināt sniegt atbalstu, kā esam darījuši pēc katrām vēlēšanām", kas alianses dalībvalstīs notikušas pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā sākuma.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu