Kremlis atstādinājis no amata augsta ranga militārpersonu situācijas Bahmutā dēļ

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: TheLvivJournal/"X"

Krievijas Aizsardzības ministrija atcēlusi no komandiera ģenerālleitlanta amata Andreju Sičevu viņa "neveiksmju dēļ kaujās Bahmutā", vēsta ASV Kara izpētes institūts un Ukrainas medijs "Unian".

Uzbrukuma vienības pārstāvis ieteicis Krievijas militārajai pavēlniecībai atstādināt viņu no amata par "nesagatavotu un neatbalstītu pretuzbrukumu veikšanu uz dienvidiem no Bahmutas". Analītiķi atzīmē, ka Sičeva pašreizējā loma Krievijas armijā nav zināma.

Ukrainas sauszemes spēku komandieris Oleksandrs Sirskis septembrī paziņojis, ka ukraiņi pārrāvuši krievu aizsardzības līniju pie Bahmutas.

"Bahmutas rajonā turpinās sīvas kaujas. Pēc (..) Andrijivkas un Kļiščijivkas zaudēšanas pagājušajā nedēļā ienaidnieks no dažādiem virzieniem veic daudzus pretuzbrukumus, neveiksmīgi cenšoties atgūt zaudētās pozīcijas," norādījis Sirskis.

Viņš paskaidrojis, ka šīs no pirmā acu uzmetiena nelielās apdzīvotās vietas bija svarīgs elements pretinieka aizsardzības līnijā, kas stiepās no Bahmutas līdz Horļivkai.

"Mūsu karaspēka veiksmīgu darbību rezultātā ienaidnieka aizsardzības līnija, kuru tas mēģināja aizvērt, metot kaujā visas esošās rezerves, tika caursista," uzsvēris komandieris.

Viņš arī pavēstījis, ka kaujās Bahmutas virzienā sakautas vislabāk sagatavotās krievu vienības - 72. atsevišķā motorizēto kājnieku brigāde, kā arī 31. un 83. atsevišķā desanta triecienbrigāde.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu