Ukrainā dzīvību zaudējis brīvprātīgais no Latvijas (5)

Ziņa papildināta plkst. 23.02
Karavīrs. Ilustratīvs attēls.
Karavīrs. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ukrainā gājis bojā pirmais brīvprātīgais karavīrs no Latvijas, ziņo LTV raidījums "Panorāma".

Bojā gājušā vārds pagaidām nav publiski paziņots. Tā pat arī šobrīd vēl neesot saņemts oficiāls apstiprinājums no Latvijas un Ukrainas varas iestādēm.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte, informācija par šo faktu no vēstniecības Ukrainā ir saņemta, taču tiek gaidīts oficiāls apstiprinājums no Ukrainas iestādēm.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera preses virsniece Sandra Brāle aģentūrai LETA norādīja, ka NBS rīcībā nav oficiālas informācijas par brīvprātīgā nāvi Ukrainā. Lai arī NBS atbilstoši regulējumam sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā līdz šim formāli reģistrējusi kopumā 12 brīvprātīgos karotājus no Latvijas, tomēr par viņu tālākajām gaitām Ukrainā NBS nav tiesību interesēties, jo šie cilvēki neatrodas Latvijas armijas dienestā.

Sākotnējā informācija liecina, ka karotājs no Latvijas gājis bojā apmēram tajā pašā reģionā, kur pirms dažām dienām gāja bojā brīvprātīgais no Igaunijas, vēsta raidījums. 

Pēc LTV ziņu dienesta rīcībā esošās informācijas, karotājs gājis bojā netālu no Limanas, Ukrainas austrumos drona triecienā.

Iespējams, viņš gājis bojā tajā pašā triecienā, kurā sestdienas naktī nonāvēts Igaunijas brīvprātīgais Tanels Kriguls ar segvārdu Stingers, kurš Ukrainā karoja starptautiskajā leģionā. 

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu