"Es atslēdzos." Pašmāju influencere nopietni cietusi sadursmē ar skrejriteni (7)

Apollo.lv

Pašmāju influencere un uzņēmēja Endija Kalniņa soctīklos dalījusies ar nepatīkamu vēsti - viņa guvusi nopietnas traumas sadursmē ar elektroskrejriteni. Endija sarunā ar "Apollo.lv" pastāstīja vairāk par šo negadījumu.

Foto: kalendy/Instagram

Lūgta pastāstīt sīkāk, Endija saka: "Situācija bija ļoti neveiksmīga, bija tumšs un es izgāju no pagalma uz ielas, viņš brauca pa ietvi. Ne es, ne viņš neredzējām viens otru. Kas notika ar viņu, es nezinu, jo attapos jau ātrās palīdzības mašīnā. Iespējams, neatliekamo medicīnisko palīdzību izsauca viņš, bet tikpat labi kāds cits, kas to redzēja.

Bet trieciens bija tāds, ka es atslēdzos. Tāpēc arī nezinu, kas notika tālāk un kā nokļuvu ātrās palīdzības mašīnā."

Vaicāta, vai grasās iesaistīt policiju, viņa saka, ka nē.

Viņa piebilda, ka konstatēts neliels smadzeņu satricinājums. Fotoattēlos redzams, ka ir arī nobrāzumi, taču lauzts nekas neesot.

"Apollo.lv" atgādina, ka šī gada vasarā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas cita starpā paredz lielākus sodus vai jaunus pienākumus elektroskrejriteņu, velosipēdu un velorikšu lietotājiem.

Grozījumi nosaka, ka elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta un pie to konstrukcijas jābūt pielīmētai valsts reģistrācijas uzlīmei.

Piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni varēs personas no 14 gadu vecuma, ja tām ir velosipēda vai citas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Reģistrācija ir obligāta no nākamā gada 1. janvāra, savukārt esošie transportlīdzekļi jāreģistrē līdz 2024. gada 31. martam. Velosipēdu reģistrācija joprojām būs brīvprātīga.

Ar elektroskrejriteni drīkstēs pārvietoties personas ar velosipēda vai jebkuras citas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas apliecību. Velorikšu drīkstēs vadīt personas, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu un saņēmušas velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Par velorikšas vadīšanu bez tiesībām varēs piespriest sodu piecu naudas soda vienību apmērā.

Elektronisko pakalpojumu sniedzējam, kas nodrošina koplietošanas elektroskrejriteņa izmantošanu mobilajā aplikācijā vai tīmekļa vietnē, būs jāveic pakalpojuma saņēmēja identitātes un vecuma pārbaude.

Ar grozījumiem noteikti lielāki administratīvie sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājiem.

Paaugstināts naudas sods par luksofora signāla un distances neievērošanu, kā arī elektroskrejriteņa vadīšanu alkohola reibumā.

Pašvaldībām būs tiesības noteikt koplietošanas transportlīdzekļu - elektroskrejriteņu un velosipēdu izmantošanas noteikumus, ātruma ierobežojumu un novietošanas aizlieguma zonas. Elektrisko skrejriteņu lietošanu var kontrolēt arī pašvaldības policija.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu