Polija ar nākamo gadu sāks samazināt palīdzību ukraiņu bēgļiem

LETA
Ukraiņu bēgļi Polijā
Ukraiņu bēgļi Polijā Foto: Jānis Vingris

Polija 2024. gadā sāks samazināt palīdzību ukraiņu bēgļiem, trešdien intervijā Polijas ziņu aģentūrai PAP sacīja Polijas valdības preses sekretārs Pjotrs Millers.

Polijas tabloīds "Super Express" ir publicējis "Pollster Research Institute" veiktas aptaujas rezultātus, kas liecina, ka poļu entuziasms saistībā ar finansiālo palīdzību ukraiņu bēgļiem ir ievērojami krities.

Uz jautājumu, vai ir vērts turpināt finansiāli palīdzēt ukraiņiem Polijā, tikai 26% aptaujāto atbildēja apstiprinoši, bet 60% atbildēja ar "noteikti nē" vai "drīzāk nē".

Aptauja tika veikta 21. un 22.septembrī, aptverot 1015 respondentus.

"Aptauja, protams, ir viena lieta. Tomēr lēmumiem, kas pieņemti pēc kara sākuma, ir pagaidu raksturs, un tas ir viss, ko varu teikt," uzsvēra Millers.

Polijas valdības pārstāvis sacīja, ka masveidīgas ukraiņu izbraukšanas uz ārvalstīm posms ir beidzies, tāpēc "šie lēmumi pakāpeniski zaudē spēku, un tajos ir ierakstīts, ka tie netiks turpināti".

Atbildot uz jautājumu, tieši kad šie lēmumi sāks zaudēt spēku, Millers sacīja, ka tas varētu notikt 2024.gada pirmajā ceturksnī. Viņš pauda uzskatu, ka nebūs nepieciešamības turpināt šo palīdzību.

Saskaņā ar Eiropas Savienības statistikas aģentūras "Eurostat" datiem šī gada jūnija beigās Polijā bija reģistrēti apmēram 975 000 ukraiņu bēgļu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu