Liecina par iespējamām ieroču piegādēm. Kravas vilcienu satiksme starp Ziemeļkoreju un Krieviju strauji pieaug, ziņo analītiķi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Denis Belitsky/Shutterstock

Pēc nesenās Krievijas un Ziemeļkorejas līderu Vladimira Putina un Kima Čenuna tikšanās strauji pieaugusi kravas vilcienu satiksme starp Ziemeļkoreju un Krieviju, kas liecina par iespējamām ieroču piegādēm, teikts Vašingtonā bāzētās analītiskās grupas "Beyond Parallel" jaunākajā ziņojumā.

Augstas izšķirtspējas satelītuzņēmumi atklāj vismaz 70 kravas vagonus Ziemeļkorejas pierobežas Tumangangas dzelzceļa stacijā, un šis skaits ir bezprecedenta, pat salīdzinot ar līmeni pirms tikšanās.

Ziņojumā teikts, ka iepriekšējo piecu gadu laikā dzelzceļa stacijā nebija redzēti vairāk par 20 vagoniem.

Šī aktivitāte, "visticamāk, norāda uz Ziemeļkorejas ieroču un munīcijas piegādi Krievijai", tomēr transporta konteineru segums neļauj "pārliecinoši identificēt" to saturu, teikts ziņojumā.

Šonedēļ telekanāls "CBS News" atsaucās uz vārdā nenosauktu ASV amatpersonu, ka Ziemeļkoreja ir sākusi artilērijas nodošanu Krievijai, lai to izmantotu karā Ukrainā.

Pagājušajā mēnesī notikusī Kima un Putina tikšanās ir uzjundījusi Rietumu bažas, ka Maskava un Phenjana ignorēs sankcijas un noslēgs ieroču darījumu.

Ziemeļkoreja, kuru ASV jau iepriekš apsūdzēja par munīcijas piegādi Krievijas algotņu bandai "Vagner", masveidā ražo ieročus un ir zināms, ka tā glabā lielus padomju laika kara materiālu krājumus, lai gan to stāvoklis nav zināms.

Krievija šogad ir palielinājusi šāviņu ražošanu līdz prognozētajiem 2,5 miljoniem, taču analītiķi ir izteikuši pieņēmumu, ka tas varētu neapmierināt tās vajadzības kaujas laukā. Saskaņā ar Ukrainas datiem Krievijas spēki dienā izšauj aptuveni 60 000 šāviņu.

Krievijai un Ziemeļkorejai, kas ir vēsturiskas sabiedrotās, ir piemērotas vairākas globālas sankcijas - Maskavai par iebrukumu Ukrainā, bet Phenjanai par kodolieroču izmēģinājumiem.

Baltais nams ir paziņojis, ka jebkurš ieroču eksports no Ziemeļkorejas uz Krieviju "tieši pārkāptu vairākas ANO Drošības padomes rezolūcijas, tostarp rezolūcijas, par kuru pieņemšanu balsoja pati Krievija".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu