ĀM meklē risinājumus Latvijas valstspiederīgo izceļošanai no Izraēlas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ārlietu ministrijas ēka ar NATO un Baltijas republiku karogiem.
Ārlietu ministrijas ēka ar NATO un Baltijas republiku karogiem. Foto: Ieva Čīka/LETA

Ārlietu ministrija (ĀM) pašlaik ir saziņā ar aviokompāniju "airBaltic" par iespējamiem risinājumiem, lai Latvijas valstspiederīgos no Izraēlas nogādātu Latvijā, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Tāpat ĀM apzina citu Eiropas Savienības dalībvalstu organizētos repatriācijas reisus, kuri ļautu Latvijas valstspiederīgajiem izceļot no Izraēlas, uzsver ministrijas pārstāvji.

Līdz šim Latvijas valstspiederīgie ir vērsušies vēstniecībā un ministrijā, lai saņemtu konsultāciju pārsvarā par avioreisu pieejamību vai evakuācijas reisa organizēšanu. Izraēlas gaisa telpa joprojām nav slēgta starptautiskajai avio satiksmei, tomēr vairākas aviokompānijas, tostarp "airBaltic", izvēlas pašlaik neveikt avioreisus. Vienlaikus joprojām ir iespējami lidojumi ar atsevišķām avio līnijām.

Saskaņā ar PMLP publicētajiem datiem Izraēlā ir vairāk nekā 5000 Latvijas valstspiederīgo, lielākā daļa no kuriem ir Latvijas-Izraēlas dubultpilsoņi. Konsulārajā reģistrā konflikta sākumā bija reģistrējusies viena persona. Pēc informācijas ievietošanas sociālajos tīklos Latvijas valstspiederīgie sāka aktīvāk reģistrēties Konsulārajā reģistrā un sazināties ar vēstniecību un Konsulāro departamentu, izmantojot tālruni ārkārtas situācijām (+371 26 33 77 11).

Šobrīd ĀM rīcībā ir informācija par aptuveni 100 Latvijas valstspiederīgajiem, kuri pašlaik atrodas Izraēlā.

Komentējot vēstniecības darbu, ĀM norādīja, ka vēstniecības personāls ir drošībā un ņem vērā vietējo varas iestāžu drošības rekomendācijas. Pirmdien vēstniecības darbinieki pilnā sastāvā strādā vēstniecībā, ziņo ministrijas pārstāvji.

Kā ziņots, "Hamas" un "Islāma džihāda" teroristi sestdienas rītā sāka iebrukumu Izraēlā, kura laikā noslepkavoti vismaz 700 izraēliešu. Starp upuriem absolūtais vairākums ir civilpersonas, un tikai 44 ir karavīri.

Palestīniešu teroristi paziņojuši, ka sagrābuši arī vairāk nekā 130 ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā. Viņu vidū ir gan militārpersonas, gan civilisti, tajā skaitā sievietes, bērni un gados veci cilvēki.

Izraēlas varasiestādes iepriekš ziņoja, ka valsts teritorijā līdz šim likvidēti 400 kaujinieki, bet vairāki desmiti saņemti gūstā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu