Virkne pasaules lidsabiedrību uz laiku aptur lidojumus uz Izraēlu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Song_about_summer/Shutterstock

Liela daļa pasaules lidsabiedrību apturējušas reisus uz un no Izraēlas, kas pēc palestīniešu kaujinieku grupējuma "Hamas" uzbrukuma pieteica karu Gazas joslā valdošajam grupējumam.

Izraēla pēdējo dienu laikā triecienus vērsusi pret vairāk nekā 1000 mērķiem Gazā, un palestīniešu kaujinieki turpina raķetes raidīt uz Izraēlu. Cita starpā tiešsaistē publicētā video redzams dumu mākonis netālu no Telavivas Ben Guriona lidostas.

Lidostā atcelti vai kavējas daudzi reisi, kurus veic Izraēlas nacionālā lidsabiedrība "El Al" un citi reģionālie pārvadātāji, piemēram, Turcijas "Pegasus Airlines" un Grieķijas "Blue Bird Airways".

ASV lidsabiedrības "American Airlines", "United Airlines" un "Delta Air Lines" pasažieru pārvadājumus ar Izraēlu apturēja pēc tam, kad ASV Valsts departaments izdeva ceļojumu brīdinājumu reģionam, atsaucoties uz iespējamu terorisma un pilsonisko nemieru risku.

"American Airlines" reisus uz Telavivu apturēja līdz piektdienai, savukārt "United Airlines" sestdienas vakarā un svētdienas rītā veica divus plānotos reisus no Telavivas, bet pārējie reisi ir atcelti līdz drošības situācijas uzlabojumam. "Telta Air Lines" gaisa satiksmi ar Telavivu apturējusi līdz 31. oktobrim.

Arī Eiropas un Āzijas lidsabiedrības apturējušas pasažieru pārvadājumus ar Izraēlu, piedāvājot pasažieriem naudas atmaksu un atceļot lidojuma pārcelšanas maksu.

Francijas nacionālā lidsabiedrība "Air France" pēc konsultācijām ar Francijas un Izraēlas varasiestādēm lidojumus uz un no Telavivas atcēlusi "līdz turpmākam paziņojumam".

Vācijas nacionālā lidsabiedrība "Lufthansa", kuras grupā ietilpst arī "Austrian Airlines", "Swiss" un "Brussels Airlines", reisus ar Izraēlu apturēja līdz sestdienai.

Honkongas lidsabiedrība "Cathay Pacific Airways", "ņemot vērā jaunāko situācijas attīstību Izraēlā", atcēlusi otrdien un ceturtdien paredzētos reisus uz un no Telavivas. Kompānija sola piektdien sniegt informāciju par svētdien plānotā lidojuma norisi.

"Virgin Atlantic" reisu starp Londonas Hītrovas lidostu un Telavivu atcēla pirmdien un otrdien, kā arī trešdien.

Ungārijas zemo cenu lidsabiedrība "Wizz Air", kas veic reisus staro Izraēlu uz Abu Dabī un vairāk nekā 20 lidostām Eiropā, visus reisus uz un no Telavivas atcēlusi "līdz turpmākam paziņojumam".

Arī Lielbritānijas "easyJet" pirmdien atcēla reisus no Londonas Lūtonas lidostas un Mančestras uz Telavivu.

Nīderlandes nacionālā lidsabiedrība KLM vismaz līdz trešdienai atcēlusi reosus uz Telavivu.

Tikmēr Lielbritānijas nacionālā lidsabiedrība "British Airways" paziņoja, ka "tuvāko dienu laikā ar pielāgotiem izlidošanas laikiem" plāno reisus uz Izraēlu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu