Robežsardze aicina nepublicēt nepārbaudītu informāciju par valstī it kā nelegāli iekļuvušiem bēgļiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Robežsargs. Ilustratīvs attēls.
Robežsargs. Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Valsts robežsardze aicina cilvēkus atturēties sociālajos medijos publicēt nepārbaudītu vai nezināmas izcelsmes informāciju par valstī it kā nelegāli iekļuvušiem bēgļiem.

Kā aģentūru LETA informēja robežsardzē, otrdienas pēcpusdienā sociālajos medijos izplatīts video, kurā redzams, kā vairāk nekā 20 personu grupa pārvietojas gar kāda lauku ceļa malu. Pēc video redzamajiem kadriem nevar identificēt nedz to, kad ir uzņemts video, nedz arī to sasaistīt ar kādu konkrētu vietu. Tāpat arī persona, kura video ievietojusi "Facebook.com" kontā, nevar atbildēt, kad un kur šis video ir uzņemts.

Valsts robežsardze noliedz, ka šodien vai pēdējo dienu laikā būtu aizturējusi kādas apjomīgas valsts robežu nelikumīgi šķērsojušu cilvēku grupas, kas sasaistāmas ar sociālajos medijos izplatītu video.

Valsts robežsardze norāda, ka hibrīdapdraudējums uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas nav tikai Valsts robežsardzes izaicinājums, tas ir izaicinājums visiem - Latvijai un sabiedrībai kopumā, tādēļ Valsts robežsardze aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju būt modriem, palīdzēt un informēt robežsargus gadījumos, kad pierobežā, pierobežas joslā manītas personas vai personu grupas, kas nav raksturīgas Latvijas iedzīvotāju etniskais vai nacionālai piederībai.

LETA jau ziņoja, ka nedēļas nogalē Valsts robežsardze novērsusi 175 mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Pēdējo divu mēnešu laikā bieži no Baltkrievijas Latvijā centušies nelegāli iekļūt, bet nav ielaisti ap 100 migranti dienā.

Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas robežsargi atturējuši 10 815 cilvēkus, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā ir uzņemts 377 cilvēki.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu