"Valsts attīstības un drošības jautājums." No nākamā gada skolās vēsturi tomēr plāno mācīt kā atsevišķu mācību priekšmetu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: ping198/Shutterstock

No nākamā gada skolās vēsturi tomēr plāno mācīt kā atsevišķu mācību priekšmetu, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Otrdien izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) ar ministrijas un Valsts izglītības satura centra ekspertiem vienojusies ar Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrību, ka no nākamā gada 10.-11. klasē vēsture ir jāmāca kā atsevišķs priekšmets.

Tikšanās laikā Ir pieņemts lēmums sadalīt 10.-11. klašu mācību priekšmetu "Sociālās zinības I" divos atsevišķos priekšmetos: "Vēsture I" un "Sociālās zinības I".

"Priekšā spraigs darbs ar nozari, lai stiprinātu vēstures mācīšanu skolās, kas ir valsts attīstības un drošības jautājums," akcentē Čakša.

Jau ziņots, ka šā gada augustā, lai uzlabotu situāciju vēstures pētniecībā un izglītībā, publiskajā vēsturē un atmiņas institūciju darbībā, izstrādāts rezolūcijas projekts, kurā iekļauti vairāki priekšlikumi, tostarp par vēstures mācību priekšmetu atjaunošanu vidusskolu programmā un atbilstošu kritēriju piemērošanu zinātnisko rezultātu vērtēšanā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu