Siliņa piekrīt nevirzīt grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ministru prezidente Evika Siliņa
Ministru prezidente Evika Siliņa Foto: Valsts kanceleja

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) vienojusies ar finanšu ministru Arvilu Ašeradenu (JV) budžeta paketē nevirzīt grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Kā tviterī ziņo Ministru prezidente, šie grozījumi būs jāpārstrādā. Siliņa lēmumu pieņēmusi, "lai novērstu iedzīvotāju apgrūtināšanu ar nevajadzīgu birokrātiju".

Jau ziņots, ka Finanšu ministrija (FM) rosinājusi izņemt no valsts budžeta likumprojektu paketes grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas paredz izmaiņas iedzīvotāju ienākumu deklarēšanas sistēmā, un nodot tās atkārtotai saskaņošanai. Savukārt "Apvienotais saraksts" (AS) deputāti iesnieguši pieprasījumu Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV), prasot skaidrot obligātās iedzīvotāju ienākumu deklarēšanas likumprojekta pamatotību un lietderību.

Ikgadējs vispārējs iedzīvotāju ienākumu deklarēšanās pienākums būtu spēkā no 2025. gada par 2024. taksācijas gadu, paredzēja valdības 9. oktobrī atbalstītie grozījumi Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā, ar kuriem plānots pilnveidot vispārējo ienākumu deklarēšanas sistēmu.

Ar likumprojektu paredzēts noteikt, ka deklarācija nebūs jāsniedz, ja no citas fiziskās personas taksācijas gadā būs saņemti ar nodokli neapliekami ienākumi, kas nepārsniedz 100 eiro.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu